6 هزار و 750 ميليارد اعتبار سفر رييس جمهوري به غرب هرمزگان

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان از ابلاغ 6 هزار و 750 ميليارد ريال اعتبار سفر رييس جمهوري به غرب استان توسط سازمان برنامه و بودجه كشور خبر داد.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي شامگاه شنبه در نشستي در همين رابطه اظهار داشت: اين ميزان اعتبار در سال جاري و سال آينده براي اجراي 12 طرح و پروژه بزرگ در غرب هرمزگان هزينه مي شود.
وي افزود: با تخصيص اين اعتبار ، شش طرح در حوزه حمل و نقل، سه طرح در حوزه منابع آب، دو طرح در حوزه كشاورزي و يك طرح نيز در حوزه عمران شهري و روستايي اجرايي و به بهره برداري خواهد رسيد.
استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: با نگاه ويژه دولت تدبير و اميد و با اجراي طرح‌ هاي مذكور تحولات بزرگي در اين منطقه رقم خواهد خورد.
به گزارش ايرنا، حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان هاي بندرلنگه ، پارسيان و بستك با جمعيتي در حدود 250 هزار نفر است كه از اين تعداد 130 هزار نفر در شهرستان بندرلنگه حضور دارند.
اين حوزه داراي يك كرسي نمايندگي در مجلس شوراي اسلامي است.
شهرستان بندرلنگه در 240 كيلومتري ، بستك در 210 كيلومتري و پارسيان در 500 كيلومتري غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده اند.
استان مهم و راهبردي هرمزگان در جنوب ايران طي روزهاي 28 و 29 بهمن ماه پارسال ميزبان حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني و تني چند از وزيران و اعضاي كابينه دولت دوازدهم بود كه اين سفر دستاوردهاي قابل ملاحظه اي در سطح ملي و استاني داشت.
همزمان با سومين دور از سفر دكتر روحاني به هرمزگان 40 طرح اقتصادي با اعتبار 60 هزار ميليارد ريال در حوزه پالايش نفت ستاره خليج فارس، نفت بندرعباس، نيروي دريايي ارتش، راه و شهرسازي، جهاد كشاورزي، آبخيزداري، آموزش و پرورش و نوسازي مدارس به بهره برداري رسيد.
براساس اظهارات استاندار هرمزگان كه در نشست شوراي اداري اين استان كه با حضور رييس جمهوري برگزار شد، عنوان شد: در سفر دور اول و دوم رييس جمهوري به اين استان طرح هاي زيادي مصوب شده كه تمام اين طرح ها تا پايان دولت دوازدهم (در سال 98 و 99) تكميل و به بهره برداري مي رسد.
فريدون همتي بيان داشت: در سال 92 مجموعه طرح هايي مصوب سفر اول رييس جمهوري به هرمزگامن50 طرح با اعتبار 50 هزار و 680 ميليارد ريال بوده كه تاكنون 90 هزار و 360 ميليارد ريال آن پرداخته شده است.
وي افزود: از اين تعداد 25 طرح به اتمام رسيده است و پنج طرح با پيشرفت فيزيكي بالاي 95 درصد، 11 طرح با پيشرفت بالاي 70 تا 95 درصد، چهار طرح با پيشرفت50 تا 70 درصد، چهار طرح با پيشرفت 10 تا 50 درصد و يك طرح نيز هنوز عمليات اجرايي آن آغاز نشده است.
استاندار هرمزگان ابرازداشت: در دور دوم سفر رييس جمهوري به هرمزگان نيز، 41 طرح با اعتباري افزون بر 12هزار و 690 ميليارد ريال مصوب شد كه تاكنون 10 هزار و 570 ميليارد ريال آن پرداخت شده است.
همتي اظهارداشت: 2 مورد از اين طرح ها به اتمام رسيده و هفت طرح با پيشرفت فيزيكي بالاي 75 درصد، 10 پروژه با پيشرفت بالاي 55 درصد، 6 پروژه با پيشرفت بالاي 40 درصد و 16 پروژه با پيشرفت زير 40 درصد در دست انجام است.
7198/6048