600میلیارد ریال برای توسعه جاده بازفت به مسجد سلیمان اختصاص می یابد

شهركرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، كوهرنگ، كیار و دهستان دستگرد در مجلس شورای اسلامی از از موافقت وزارت راه و شهرسازی برای اختصاص 600میلیارد ریال به جاده شهركرد به بازفت به مسجد سلیمان خبر داد.

علی كاظمی باباحیدری روز یكشنبه پس از نشست مشترك فرمانداران چهار شهرستان حوزه انتخابیه با مدیركل راه و شهرسازی استان افزود :این مسیر می تواند به دلیل قرار گرفتن در یكی از مناطق بكر استان یكی از مسیرهای ترانزیتی و گردشگری استان تبدیل شود.
كاظمی بیانی داشت : برای تكمیل و بهره برداری تونل زره در چهارمحال و بختیاری نیز امسال 150میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
به گفته وی، یكی از مطالبات مردم ایجاد، توسعه و تكمیل جاده اردل به دستناء در شهرستان كیار است كه این مسیر با احداث تونل ایجاد خواهد شد.
عضو كمیسیون برنامه ، بودجه و دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : بهسازی و گسترش جاده های مسیر شهرستان اردل ، مسیر گورمیزه ، تونل چری و هونی ، محور شلمزار به شهركرد ، تونل زره ، امیرآباد ، باباحیدر به كوهرنگ ، دشتك به آلیكوه ، میانكوه به اردل ، نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و اعتبارات لازم برای این طرحها اختصاص یافت.
كاظمی اظهار داشت : به منظور بهسازی مسیرهای شهرستان كوهرنگ نیز استقرار دو كارخانه آسفالت در این شهرستان در حال اجرا شدن است.
وی تصریح كرد: تكمیل و بهره برداری از فرهنگسراهای نیمه تمام در این چهار شهرستان، ساختمان فرمانداری كوهرنگ، خانه بوكس جونقان و تعدادی از طرحهای عمرانی دیگر مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اعتبار لازم از سوی اداره كل راه و شهرسازی استان اختصاص یابد.
به گفته وی، در این نشست برای شهرستان اردل طرح های بهسازی جاده گرمیزه از سمت دوپلان ، شروع عملیات تونل چهارم همین جاده ، چهار خطه ورودی اردل ، جاده گوزلك به لندی ، مطالعه جاده اردل به سمت دستنا ، تشكیل جلسه در دفتر معاون عمرانی با حضور شوراهای آلیكو و دشتك و فرماندار برای خروجی جاده از سمت تونل فارسان و جاده های روستایی و پل منطقه گردشگری چشمه مولا تصویب شد.
كاظمی یادآور شد: همچنین برای شهرستان كیار جاده شلمزار به شهركرد ، تونل زره ، جاده دستنا به امیر آباد ، ساختمان های فرهنگسرای گهرو و شلمزار و جاده منطقه مشایخ به ارمند مورد تصویب قرار گرفت.
وی یادآور شد: در این نشست برای شهرستان فارسان جاده فارسان به سمت تونل دشتك آلیكو ، فاز دوم جاده پردنجان به جونقان ، طرح چهار خطه فارسان به كوهرنگ ، جاده های روستای كران و ده چشمه به گوشه و ساختمان های خانه بوكس جونقان ، سالن ورزشی ده چشمه ، زمین چمن باباحیدر و فرهنگسرای باباحیدر برای تسریع در اجرا مصوب شد.
به گفته كاظمی ، برای شهرستان كوهرنگ دو تونل گردنه چری و هونی ، جاده كوهرنگ به سمت سرآقاسید و موگویی، جاده های بخش بازفت، جاده های منطقه میهه و تنگزی و ساختمان های فرمانداری، سالن ورزشی كوهرنگ و فرهنگسرای كوهرنگ به تصویب رسید.
كاظمی یادآور شد: بودجه عمرانی بخش راه و مسكن چهارمحال و بختیاری امسال 300درصد رشد داشته است و زمینه لازم برای تكمیل طرحهای زیربنایی استان را فراهم كرده است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای 947هزار نفر در 10 شهرستان است كه بخشی از راه های این استان به خوزستان و اصفهان منتهی می شود.
2097

سرخط اخبار استان‌ها