۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۹
کد خبر: 83319145
۰ نفر
ادامه بارش‌های بهاری تا پایان این هفته در بیشتر نقاط كشور

تهران- ایرنا- كارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا آخر این هفته بارش‌های بهاری در بیشتر نقاط كشور ادامه دارد، از این رو احتمال سیلابی شدن مسیل رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، تگرگ و صاعقه در این مناطق پیش بینی شده است و بنابراین هموطنان مراقب باشند.

فریبا گودرزی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز ( 29 اردیبهشت ) در بخش هایی از جنوب، جنوب شرق، شرق، غرب و شمال غرب رگبار باران، رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.
وی اظهار داشت: شدت بارش ها امروز در استان های كرمان، شمال فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و غرب آذربایجان غربی و فردا بارش علاوه بر این مناطق در جنوب، غرب، مركز، سواحل غربی دریای خزر و استان های البرز و تهران ادامه خواهد داشت و شدت بارش ها در استان های چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، غرب كرمان و شرق هرمزگان خواهد بود.
گودرزی ادامه داد: سه شنبه بارش ها به جز در غرب و جنوب غرب در بیشتر مناطق كشور ادامه خواهد داشت، چهارشنبه بارش بر روی نوار غربی كاهش می یابد اما در سایر مناطق ادامه دارد.

*** آبگرفتگی مسیل ها و رودخانه ها
كارشناس سازمان هواشناسی تاكید كرد: از آنجا كه بارش‌های بهاری تند و رگباری هستند، از این رو احتمال آبگرفتگی معابر شهری مناطق یاد شده، طغیان رودخانه ها و مسیل ها و وقوع صاعقه در ارتفاعات وجود دارد و هموطنان از اسكان در مسیر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها خودداری كنند و كوهنوردان نیز از صعود به ارتفاعات خودداری كنند.

*** تهران بارانی می شود
گودرزی افزود: امروز آسمان تهران صاف است و پدیده خاصی ندارد فقط گاهی با باد ملایم همراه خواهد بود اما از فردا تا پنجشنبه احتمال بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق وجود دارد. كمینه دمای امروز پایتخت 18 بود و بیشینه آن به 31 درجه خواهد رسید.
كارشناس سازمان هواشناسی گفت: شهركرد با دمای 3 درجه بالای صفر و اهواز 42 درجه بالای صفر، به ترتیب خنك ترین و گرمترین نقاط كشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014**1485

سرخط اخبار جامعه