ثبت نام ارز دانشجویی از امروز آغاز می شود

تهران – ایرنا – رئیس سازمان امور دانشجویان از ثبت نام ارز دانشجویی از امروز (یكشنبه) خبر داد و گفت: ارز دانشجویی شش ماهه اول سال جاری با نرخ سامانه معاملات الكترونیكی ارز( ETS ) به دانشجویان ایرانی خارج از كشور پرداخت می شود.

مجتبی صدیقی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، اظهار كرد: ارز شش ماهه نخست سال 98 مشابه شش ماهه نخست سال 97 اختصاص می یابد.
وی خاطرنشان كرد: به هر دانشجوی متقاضی دریافت ارز دانشجویی، شش هزار دلار برای شش ماه پرداخت می شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان در مورد قیمت ارز دانشجویی، گفت: بر اساس بخشنامه بانك مركزی، قیمت ارز ETS بر مبنای نرخ شناوری است كه بانك ها هر روز اعلام می كنند و دانشجویان یا خانواده های شان می توانند با در اختیار داشتن مدارك مورد نیاز به بانك های تجارت و سامان مراجعه كنند.
معاون وزیر علوم اظهار كرد: فرایند ثبت نام برای دریافت ارز مورد نیاز از امروز(یكشنبه) یا فردا در سامانه سازمان امور دانشجویان آغاز و اطلاعیه ارز دانشجویی امروز در این سایت منتشر می شود.
صدیقی خطاب به دانشجویان متقاضی ارز دانشجویی تاكید كرد كه تنها متقاضیان واقعی با توجه به قیمت سامانه معاملات الكترونیكی ETS برای دریافت این ارز ثبت نام كنند.
وی در مورد مدارك مورد نیاز، گفت: متقاضیان ارز باید ویزای دانشجویی داشته و در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری مشغول به تحصیل باشند. ارز دانشجویی به دانشجویان مقطع كارشناسی هم تعلق می گیرد به شرطی كه تحصیل خود را پیش از اردیبهشت 97 آغاز كرده باشند.
رئیس سازمان امور دانشجویان یادآور شد كه در شش ماهه دوم سال گذشته بین شش تا هفت هزار نفر برای دریافت ارز ثبت نام كردند.
تمام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی، (مشابه ۶ ماهه دوم سال ۹۷) می‌توانند از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۸ فرم‌های لازم به همراه مدارك مورد نیاز را تكمیل و در سامانه سجاد به آدرس portal.saorg.ir بارگذاری كنند.
سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده و روند و ضوابط پرداخت ارز بر اساس بخشنامه‌های بانك مركزی است.
ارز دانشجویی ۶ ماهه اول در بازه زمانی یك فروردین ۱۳۹۸ تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ از فروردین تا آخر شهریور ۱۳۹۸ تعلق می‌گیرد.
دانام**9492** 1200