عملكرد روابط عمومی ها در سیستان و بلوچستان مطلوب نیست

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عملكرد روابط عمومی‌های استان به لحاظ اطلاع رسانی، تولید خبر حرفه ای و انتقال پیام موجز، مختصر و واقعی و در راستای منافع ملی مطلوب نیست.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علی زینی وند در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی اظهار داشت: اخبار مرتبط با استان و خدمات عمومی نظام در منطقه نسبت به استان‌های دیگر حساس ‌تر است اما در سایه حضور كمرنگ روابط عمومی ها فضای رسانه ای این نقطه از ایران اسلامی در دست كانال های بی شناسنامه و بی هویت قرار گرفته كه این روند آسیب بسیار جدی است.
وی ادامه داد: مجموعه روابط عمومی ها باید نقش هدایتگر واقعی در راستای اهداف نظام و انقلاب را داشته باشند و اگر اینگونه نباشد دیگران با اخبار كذب و غیر واقعی به نظام ضربه خواهند زد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تاكید كرد: صدا و سیما و خبرگزاری ایرنا به عنوان خبرگزاری دولت باید بیشتر پای كار بیایند و محوریت اخبار درست و واقعی را بدست گیرند و به جامعه ارائه دهند.
وی گفت: با توجه به تحریم‌ها، جنگ اقتصادی و همچنین انتخابات پیش رو نقش پررنگ و پویای روابط عمومی ها به عنوان یك رسالت ضروریست.
زینی وند اظهار داشت: یكی از شاخص های ارزیابی مدیران را عملكرد روابط عمومی آن دستگاه می دانم و اگر مدیر روابط عمومی دستگاه اجرایی فردی با سواد رسانه‌ای و حرفه‌ای باشد موید این است كه مدیر دستگاه مدیریت نیاز دنیای امروز را درك می كند.
وی تصریح كرد: در دنیای امروز رسانه و روابط عمومی جزو اهم مسائل اداری است و بخش عمده وظایف روابط عمومی نفوذ و تسلط بر رسانه هاست.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینكه هویت ایرانی، اسلامی و انقلابی ما در كشور تعریف دارد و خرده فرهنگ ها و مذاهب بر اساس حقوق شهروندی قابل احترام هستند گفت: رفتارهای تند قومی و مذهبی در هر منطقه در واقع هدف قرار دادن آسایش و امنیت منطقه است.
وی افزود: در سیستان و بلوچستان رسانه‌ها، تریبون داران، علما و سازمان‌های مردم نهاد، بزرگان اقوام و سران طوایف باید گفتمان تیز قومی و مذهبی را كمرنگ كنند چراكه هر كس گفتمان تند قومی و مذهبی را در استان مطرح كند به توسعه و آرامش منطقه آسیب می رساند.
زینی وند تصریح كرد: روابط عمومی ها یكی از وظایف شان نقش رسانه ای است و باید این موارد را مطرح كنند تا هیچ فرد تندرویی جسارت و توان اظهار نظر در هر جای كشور را نداشته باشد.
وی افزود: روابط عمومی با اطلاع‌ رسانی صحیح این آسیب را جبران كند.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به نقش رسانه‌ها گفت: قدرت رسانه ها به مراتب از قدرت نظامی مخرب تر، قوی تر و نفوذ پذیر تر است و رسانه‌ها می‌توانند از خلا رفتاری و بی انگیزگی و فقدان علم رسانه ای روابط عمومی ها استفاده كنند.
وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات مهمترین مساله كشور در سالجاری است و همه باید با حفظ بی طرفی و رعایت قانون در این زمینه مشاركت كنند.
زینی وند ادامه داد: هر روابط عمومی و هر رسانه‌ای وابسته به دولت حق ندارد كه خلاف قانون عمل و با استفاده از امكانات دولتی زمینه را برای حضور و كاندیداتوری فردی آماده كند.
وی تاكید كرد: نمایندگان مجلس هم باید میان كار تبلیغاتی و فعالیت‌های نمایندگی شان تفكیك قائل شوند و این موضوع به فرمانداران هم ابلاغ شده تا فرمانداران این موضوع را رصد كنند.
7316**3213