۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
کد خبر 83319128
۰ نفر
بطحایی: سال 98 هیچ كلاسی بدون معلم نمی ماند

كرج - ایرنا- وزیرآموزش و پرورش گفت: با وجود كمبودها، در سال تحصیلی آینده با اجرای برنامه های مناسب آموزشی در زمینه تامین نیروی انسانی، هیچ كلاسی بدون معلم نمی ماند.

به گزارش ایرنا، سید محمد بطحایی شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از دبیرستان شبانه روزی دخترانه طالقان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: ورود نیروهای جدید دانش آموخته به فعالیت های آموزشی ، جذب معلمان حق التدریسی، افزایش سن خدمت معلمان از 30 به 35 سال و پرداخت اضافه كاری به معلمان از مهمترین اقدامات برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز مدارس انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه كمبودهایی درمدارس شبانه روزی وجود دارد، خاطرنشان كرد: در این مدارس ، دانش آموزان روستایی مشغول تحصیل هستند.
بطحایی بیان داشت: در مدارس شبانه روزی امكانات رفاهی به اندازه كافی وجود ندارد اما تلاش می كنیم شرایط مناسب را برای دانش آموزان در این مدارس بوجودآوریم.
وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: در سال تحصیلی 98-97 تلاش كرده‌ایم تا با اجرای مسابقات، جشنواره‌ها، اردوهای قرآنی و فرهنگی حوزه قرآنی دانش آموزان را تقویت كنیم.
وی با بیان اینكه هجمه‌های سنگینی متوجه دانش آموزان كشور است، یادآورشد: توسل به قرآن و اهل‌بیت(ع ) می‌تواند این هجمه‌ها را خنثی كند.
بطحایی ادامه داد: در حوزه آموزش موفقیت‌های خوبی به دست آمده است اما راه نرفته هم وجود دارد لذا مهارت‌ آموزی دانش آموزان در این راه از اهمیت بالایی برخوردار است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه به برنامه های تابستان امسال برای دانش آموزان پرداخت و افزود: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان به ویژه در بخش مهارت آموزی در محوریت قرار دارد.
بطحایی با بیان اینكه آموزش و پرورش در بخش فضای آموزشی با مشكل مواجه است، افزود: استان البرز ازجمله مناطقی است كه در این بخش كاستی دارد به گونه ای كه این استان بعد از سیستان و بلوچستان و شهر تهران در ردیف استان‌هایی است كه سرانه فضای آموزشی در آن از میانگین كشوری پایین‌تر است.
وی یادآورشد: برای كاهش مشكلات فضاهای آموزشی درالبرز در تلاش هستیم تا كمك های خیرین و اعتبارات عمرانی ملی را به این استان‌ هدایت كنیم.
بطحایی با اشاره به اینكه البرز ازجمله استان‌های مهاجرپذیر كشور است ، عنوان كرد: سرعت ساخت‌وساز فضای آموزشی از سرعت مهاجرت دراین استان عقب‌تر بوده و این موضوع موجب افزایش تراكم بالای دانش آموزی در البرز شده است.
وی تاكید كرد: همه تلاش ما بر این است كه در سال تحصیلی جدید كلاس درسی بدون معلم نماند.
14 میلیون دانش آموز در مدارس كشور تحصیل می كنند.
2819/ 6155