۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۹
کد خبر 83319072
۰ نفر
جبير: به دنبال جنگ در منطقه نيستيم

تهران -ايرنا - «عادل الجبير» وزير مشاور در امور خارجه عربستان سعودي بامداد يكشنبه در كنفرانس خبري در رياض گفت: به دنبال جنگ در منطقه نيستيم.

به گزارش شبكه خبري اسكاي نيوز، جبير گفت: ما به دنبال جنگ در منطقه نيستيم و تلاشي هم در اين خصوص نمي كنيم و در حد توان براي جلوگيري از آن عمل خواهيم كرد، اما همزمان تاكيد مي كنيم كه در صورتي كه طرف ديگر گزينه جنگ را انتخاب كند با قدرت و قاطعيت پاسخ خواهيم داد و از خود و منافع خود دفاع مي كنيم.
وي افزود: عربستان سعودي با نگراني شديد تحولات منطقه و بين المللي را دنبال مي كند.
وزير مشاور در امور خارجه عربستان سعودي در ادامه نيز به اتهام پراكني عليه ايران پرداخت و مدعي شد كه ايران اشتباهات بي شماري در منطقه مرتكب شده است. رژيم ايران به دنبال امنيت و ثبات در منطقه نيست.
جبير گفت: اميدواريم كه ايران از اقدامات به گفته وي خصمانه دست بردارد و مدعي شد كه ايران مستقيم و از طريق نيروهاي نيابتي خود سعي كرد تا هرج و مرج ايجاد كند و از سازمان ها و گروه هاي تروريستي و افراطي حمايت كرد.
وي در ادامه گفت: عربستان سعودي تاكيد مي كند كه همواره دستش به سوي صلح و دستيابي به آن دراز است.
جبير افزود: ما از جامعه جهاني مي خواهيم تا مسئوليت خود را با اتخاذ مواضع محكم در برابر ايران به عهده بگيرد و مانع از پخش آنچه كه به گفته وي ويراني و آشوب در سراسر جهان است، شود.
اين مقام سعودي همچنين گفت: به قطر اجازه نخواهيم داد تا از افراطي گري و تروريسم حمايت و در امور داخلي ما دخالت كند.
وي در ادامه گفت: به زودي در خصوص حمله به كشتي هاي تجاري در نزديكي ساحل امارات متحده عربي بيانيه اي صادر مي كنيم. تحقيقات درخصوص حملات پهپادي همچنان در جريان است، اما دست داشتن حوثي ها (انصارالله) مشخص است.
شبك**9365**1392