۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۳
کد خبر 83319069
۰ نفر
نماینده كنگره ادعاهای آمریكا درباره ایران را رد كرد

تهران - ایرنا - «روبن گالگو» عضو دموكرات مجلس نمایندگان آمریكا ادعاهای دولت این كشور علیه جمهوری اسلامی ایران را رد كرد و گفت: اطلاعات محرمانه ای كه وی مشاهده كرده است، نشانی از وجود تهدید علیه منافع ایالات متحده ندارد.

این نماینده ایالت آریزونا در مصاحبه با واشنگتن پست با بیان اینكه روز جمعه اطلاعات طبقه بندی شده ای را دریافت كرده است، افزود: چیزی كه من دیدم مملو از سوءتعبیر بود. این اطلاعات تهدیدی علیه موجودیت ما را نشان نمی دهد. حتی چیزی كه نشان می دهد، بیانگر تهدید علیه منافع آمریكا نیست.
این عضو كمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریكا گفت كه اطلاعات محرمانه به نحوی دستكاری شده تا در تهدید ایران علیه ایالات متحده و متحدانش اغراق شود. او از قانونگذاران و كاخ سفید خواست تا در رابطه با این اطلاعات با خویشتنداری عمل كنند.
'گالگو' همچنین خاطرنشان كرد: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریكا و 'تام كاتن' سناتور جمهوریخواه ایالت آركانزاس دو عامل اصلی ایجاد برداشت غلط از این اطلاعات محرمانه هستند. هر دو نفر در رسانه ها و همچنین در جلساتی كه پشت درهای بسته برگزار شده، خواستار تندروی در مقابل ایران شده اند.
گالگو روز شنبه در توئیتی با رد ادعاهای كاتن نوشت: من همان اطلاعاتی را دریافت می كنم كه كاتن دریافت می كند. او به شدت درباره اوضاع اغراق می كند تا ما را برای جنگ تحریك كند. فریب آن را نخورید.
به نوشته واشنگتن پست، گزارش ها حاكی است كه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا از بولتون و مایك پمپئو وزیر خارجه این كشور به دلیل تشدید تنش ها با ایران ناخرسند است.
روزنامه امریكایی نوشت: این درحالی است كه ترامپ گفت وگوهای دیپلماتیك و تحریم را ترجیح داده و می خواهد به وعده انتخاباتی اش مبنی بر پرهیز از جنگ های خارجی پرهزینه عمل كند.
اعضای كنگره آمریكا هفته هاست كه به علت عدم ارائه اطلاعات كافی در مورد ادعاهایش در مورد ایران به دولت ترامپ اعتراض كرده اند.
شبك**9423**1392