۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
کد خبر 83319023
۰ نفر
گرانی موجب كاهش تولید زباله گرگانی ها شد

گرگان - ایرنا - به عقیده عضو شورای شهر گرگان؛ افزایش قیمت كالا و گرانی ماه های اخیر تولید زباله و پسماند را در این شهر كاهش داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد مرتضوی عصر شنبه در یكصد و پنجاهمین جلسه علنی و رسمی شورای شهر گرگان اظهار داشت: كوچك شدن سبد خرید شهروندان متاثر از مشكلات و گرانی های اقتصادی سبب كاهش زباله تولیدی در گرگان شده كه از منظر زیست‌محیطی ارزشمند است اما برای پیمانكارانی كه بخشی از حق الزحمه خود را بر اساس وزن زباله از شهرداری دریافت می كنند مشكلاتی ایجاد كرده است.
وی گفت: به طور معمول با افزایش جمعیت باید منتظر افزایش زباله بود كه به دلیل شرایط اقتصادی این روند در گرگان دچار وقفه و كندی شد.
وی در عین حال برای این موضوع داده آماری دقیق مبتنی بر پژوهش یا كار كارشناسی ارایه نداد.
معاون خدمات شهری شهرداری گرگان هم در این جلسه اظهار داشت: گرانی های اخیر، افزایش قیمت اقلام و تجهیزات شركت های پیمانكار خدمات شهری و جمع آوری زباله بهمراه افزایش 36 درصدی حقوق كارگران سبب شد شهرداری گرگان در یك تفاهم با این شركت ها اعمال ماده 48 قانون پیمان ها ( فسخ یك طرفه قرارداد) را در دستور كار خود قرار دهد.
موسی الرضا صفری ادامه داد: استمرار روند فعلی اجرای مفاد مندرج در قرارداد برای شركت های پیمانكار با قیمت های فعلی برای این شركتها به صرفه نیست.
در این جلسه همچنین مدیران شركت های پیمانكار خدمات شهری طرف قرارداد با شهرداری گرگان خواستار اعمال اصلاحات ریالی در قرارداد های خود شدند كه به دلیل معذورات قانونی و بر اساس تفاهم دو جانبه مقرر شد قرارداد این پیمانكاران فسخ و پیمانكاران جدید برگزیده شوند.
بررسی وضعیت آرامستان كنونی گرگان، ساماندهی دستفروشان و بازنگری در نحوه تنظیم قرارداد با شركتهای بیمه ای از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.
در این جلسه همچنین نامه كمیته تطبیق فرمانداری گرگان در خصوص مصوبه شورای شهر با موضوع پرداخت پاداش 200 میلیون تومانی به مدیران شهری گرگان قرائت شد كه بر اساس نامه فرمانداری منضم شدن لیست هویتی مدیران و ارقام ریالی پاداش الزامی است.
به گزارش خبرنگار ایرنا با وجود حضور چند عضو شورای شهر در ساختمان این نهاد مردمی، تعداد اعضای حاضر در صحن شورا با گذشت بیش از 30 دقیقه به حد نصاب نرسید كه با پیگیری رئیس جلسه، اعضا از اتاق های خود خارج و جلسه رسمی آغاز شد.
7333/3091