۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۳
کد خبر: 83319016
۰ نفر
صاعقه در لنجان اصفهان جان يك نفر را گرفت

اصفهان - ايرنا - مديركل مديريت بحران استانداري اصفهان گفت: برخورد صاعقه با يك جوان 25 ساله در روستاي چم يوسفعلي باغبهادران از توابع شهرستان لنجان در غرب اصفهان به جان باختن وي منجر شد.

منصور شيشه فروش شنبه شب در گفت و گو با ايرنا افزود: اين حادثه حدود ساعت 14 امروز زماني كه اين جوان در طرح بادام كاري در روستاي چم يوسفعلي مشغول كار بود به وقوع پيوست.
وي با بيان اين كه روز جمعه برخورد رعد و برق جان يك كشاورز 60 ساله در صحراي قهدريجان از توابع شهرستان فلاورجان را گرفت ، اظهارداشت: اين 2 حادثه درحالي رخ داد كه از چند روز گذشته هشدارهاي لازم درباره وقوع طوفان، رعد و برق و رگبارهاي لحظه اي به مردم و كشاورزان داده شد.
شيشه فروش اضافه كرد: امروز بر اثر وزش باد شديد خسارت هايي نيز به مزارع گندم و جو در شهرستان فلاورجان وارد شد.
وي با بيان اينكه شرايط وزش باد، بارش هاي بهاري و رعد و برق تا حدود دهم خرداد امسال به صورت شديد يا ضعيف وجود دارد، تاكيد كرد: لازم است مردم و كشاورزان به توصيه هاي ايمني توجه كنند.
اداره كل هواشناسي اصفهان نيز روز شنبه اعلام كرد: بررسي نقشه‌هاي هواشناسي بيانگر تداوم الگوهاي جوي ناپايدار همچنان تا اواسط هفته است.
بر اين اساس در ساعت بعدازظهر و شب در اكثر مناطق استان افزايش ابر، گاهي وزش باد نسبت شديد تا رگبار بهاري در برخي مناطق همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ پيش ‌بيني مي ‌شود.
به مردم توصيه شده است كه در اين مدت از اسكان در حاشيه رودخانه‌ ها و مسيل‌ ها، صعود به ارتفاعات، ورود دام به مراتع و استقرار در زير درختان بلند جلوگيري كنند.
3011/6026/