«احمدي» با شايستگي به فينال تكواندوي قهرماني جهان راه يافت

تهران - ايرنا- تكواندوكار وزن منهاي 63 كيلوگرم ايران با شايستگي به فينال رقابت هاي قهرماني جهان در انگليس راه يافت.

بيست و چهارمين دوره رقابت هاي تكواندوي قهرماني جهان از روز چهارشنبه با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در شهر «منچستر» انگليس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.
امروز (شنبه) مبارزات اوزان منهاي 63 و منهاي 80 كيلوگرم مردان و منهاي 53 و منهاي 67 كيلوگرم زنان پيگيري ‌شد كه سروش احمدي، مهران برخورداري و كميا همتي نمايندگان كشورمان بودند.
در وزن منهاي 63 كيلوگرم مردان «سروش احمدي» ابتدا «كريستوفر صباغ» از لبنان و سپس «احمد مبارك» عربستاني را با اختلاف 20 امتياز شكست داد.
وي سپس «ابراهيم زرمان» دارنده مدال برنز آسيا از اندونزي را با اقتدار شكست داد و به يك چهارم نهايي قدم گذاشت و برابر «جواد آقايف» از جمهوري آذربايجان نيز 22 بر 14 پيروز شد تا ضمن صعود به نيمه نهايي، مدال برنز خود را قطعي كند.
تكواندوكار كشورمان در مرحله نيمه نهايي برابر «جواد آچاب» قهرمان جهان از بلژيك با ارائه مبارزه اي هوشمندانه با برتري 6 بر 3 دست يافت تا فردا شب (يكشنبه) براي كسب مدال طلا با حريفي از چين روي شياپچانگ برود.
در ديگر رقابت هاي امروز و در وزن منهاي 80 كيلوگرم «مهران برخورداري» در گام اول «اوريل آدريانو» از مكزيك را 22 بر 13 برد و در ادامه مقابل «طاهر گولش» دارنده 2 مدال طلا و برنز جهان از آلمان قرار گرفت و حرفي براي گفتن نداشت و با قبول شكست 29 بر 16 از دور رقابت ها كنار رفت.
در وزن منهاي 67 كيلوگرم زنان «كيميا همتي» مقابل «كارديد آكوستا» از كوبا در مبارزه اي نفس گير به برتري 5 بر 3 دست يافت و در ادامه برابر «لارن ويليامز» قهرمان اروپا از انگليس 31 بر 15 پيروز شد.
همتي در يك هشتم نهايي نتيجه را 21 بر 8 مقابل «فريدا عزيزوف» از جمهوري آذربايجان واگذار كرد و از دور مسابقات كنار رفت.
تيم ايران در روزهاي گذشته به يك مدال نقره (مهلا مومن زاده) و يك مدال برنز (آرمين هادي پور) دست يافت.
در پايان اين مسابقات به نفر اول 120 امتياز، نفر دوم 72 امتياز و نفرات سوم 43.20 امتياز در راستاي كسب سهميه المپيك 2020 تعلق مي‌گيرد.
شبك**ورزشي**3783**1708