دستگاه قضايي براي حمايت از سرمايه گذاران واقعي مصمم است

ياسوج- ايرنا- رئيس كل دادگستري كهگيلويه وبويراحمد تاكيد كرد: دستگاه قضايي استان بر ضرورت ايجاد امنيت و حمايت و پشتيباني از سرمايه گذاران واقعي همچنان مصمم است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام غلامرضا مزارعي روز شنبه در نشست شوراي اقتصاد مقاومتي در كهگيلويه و بويراحمد اظهار داشت: البته اين نافي برخي انحرافات و فسادها در اين حوزه نيست كه دستگاه قضايي آنجا نيز با هوشياري و نظارت شديد تر به دنبال مسدود كردن منفذهاي فساد است.
مزارعي با بيان اينكه اين ذهنيت كه دستگاه قضايي بانك ها را محدود كرده ، تصور نادرستي است، گفت: نه بانكي و نه سرمايه گذاري محدود و يا محروم نشده بلكه بانك ها موظفند در چارجوب قانون تسهيلات پرداخت كنند و سرمايه گذار هم مكلف به هزينه اين تسهيلات در مسير درست و در راستاي اشتغال و توليد است.
وي با بيان اينكه دست هر سرمايه گذاري از اقصي نقاط كشور و حتي خارجي را براي كمك به موضوع اشتغال،توليد و رونق سرمايه گذاري در اين استان محروم مي فشاريم، يادآور شد: برخوردهاي دستگاه قضايي نيز تاكنون در اين راستا بر مدار قانون و دفاع از حقوق بيت المال و مردم بوده است.
وي تصريح كرد: همه دستگاه هاي اجرايي استان و شركت هاي دولتي و خصوصي براي كمك به رونق توليد و سرمايه گذاران بايد از محصولات توليدي در استان خريد كنند.
مزارعي تاكيد كرد: ديوان محاسبات و ذيحسابان نيز در بررسي اسناد مالي ادارات و سازمان هايي كه كالاي مورد نيازشان با وجود توليد مشابه آن در استان اما از ساير مناطق ديگر خريداري مي كنند، نظارت كنند.
مزارعي همچنين برخي خورده گيري ها نسبت به دستگاه قضايي را يادآور شد و گفت: فساد به هر ميزاني باشد، فساد است و تفاوت قايل شدن بين يك بدهكار بانكي با بدهي محدود با برخي بدهكاران سنگين تر در برخي شهرهاي بزرگ كشور به هيچ وجه قابل توجيه نيست و به نوعي عذر بدتر از گناه محسوب مي شود.
رئيس كل دادگستري كهگيلويه و بويراحمد گفت: مبلغ يكهزار ميليارد ريالي از سوي يك بدهكاري بانكي در كهگيلويه وربويراحمد اگرچه در ظاهر قابل قياس با بدهكاران گردن كلفتي در ساير شهرهاي بزرگ نيست اما به نسبت و ظرفيت استان بسيار هم رقم سنگيني محسوب مي شود.
وي گفت: بدون شك با همين مبلغ به ظاهر محدود بسياري از كارهاي عقب مانده و مشكلات انباشت شده در اين استان محروم را مي توان مرتفع كرد.
رئيس كل دادگستري كهگيلويه وربويراحمد با اشاره به نام گذاري امسال با نام رونق توليد و ضرورت حمايت از كالاي داخلي، گفت: مهمترين اصل در راستاي تحقق اين مهم ايجاد نشاط، اميد و كار جهادي است.
در اين نشست همچنين مشكلات برخي كارخانه هاي توليدي در سطح استان از جمله كارخانه آجر دهدشت و آب معدني طلايي سي سخت نيز بررسي و بر ضرورت رفع تنگناها و مشكلات اين واحدها در اسرع وقت تاكيد شد.
كارخانه نماسازان مرواريد معروف به كارخانه آجر دهدشت با بيش از 3هزار ميليارد ريال اعتبار توسط سرمايه گذار غير بومي در شهرستان كهگيلويه به عنوان محرومترين نقطه استان راه اندازي شده است.
اين كارخانه روزانه در سه شيفت و هر شيفت با 120 نفر فعاليت مي كند.
با اين حال اين واحد توليدي به دلايلي در پرداخت هزينه برق، گاز و اقساط تسهيلات بانكي دچار مشكل شد.
شركت گاز استان به رغم آنكه در 2سال گذشته بيش از پنج بار به اين كارخانه براي تقسيط و يا پرداخت معوقات فرصت داده بود، هم اينك خواهان پرداخت مطالبات معوق خود شده است.
با پيگيري هاي انجام شده به نظر مي رسد مشكل اين كارخانه در زمينه بدهي به شركت هاي خدمات رسان از جمله برق و گاز اين استان تا حدود زيادي حل شده و با كمك دولت يك سال استمهال و سه سال نيز تقسيط بدهي ها شامل اين واحد شده است.
رئيس كل دادگستري كهگيلويه و بويراحمد نيز با انتقاد از مديرعامل كارخانه آجر دهدشت نيز گفت: به نظر مي رسد بارنامه هاي اين كارخانه به جاي استان در بهبهان صادر مي شود و سود و منافع مالي آن عايد استان نمي شود كه بايد در اسرع وقت بررسي شود.
حجت الاسلام مزارعي، مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان را موظف به پيگيري اين موضوع تا حصول نتيجه نهايي و اعلام آن به دستگاه قضايي استان كرد.
3016/1662