تكواندوكاران آذربايجانشرقي قرباني بازي‌ سياسي انگليسيها شدند

تبريز - ايرنا - رييس هيات تكواندو آذربايجان شرقي با انتقاد از عملكرد ميزبان بيست و چهارمين دوره مسابقات قهرماني تكواندو جهان 2019 گفت: مدال مير هاشم حسيني و امير محمد بخشي نمايندگان استان، قرباني بازي‌ سياسي انگليسي‌ها شد.

جعفر رنجبرپور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا اظهارداشت: كارشكني سفارت انگليس در صدور رواديد تكواندوكاران كشورمان براي حضور در مسابقات جهاني باعث شد تا ميرهاشم حسيني، عرفان ناظمي نمايندگان ميانه اي تيم ملي تكواندو حضور در اين رويداد بزرگ جهاني را از دست بدهند.
رييس هيات تكواندو آذربايجان شرقي با بيان اينكه اميرمحمد بخشي ديگر نماينده آذربايجان شرقي در اين مسابقات درخشش خوبي را از خود نشان داد، خاطرنشان كرد: بخشي در اولين بازي خود 16 بر 7 از سد سالاس از كشور كلمبيا گذشت و در دور دوم هم تكواندو كاري از كشور انگليس را با نتيجه 10 بر 6 شكست داد.
وي ادامه داد: بخشي همچنين در مرحله يك هشتم نهايي در سومين مسابقه خود در مصاف با كي رن از كشور چين به برتري 23 بر 15 دست يافت تا جواز ورود به مرحله يك چهارم نهايي را بدست آورد، ولي متاسفانه ديروز جمعه در تقابل با دنيل باررا دارنده مدال طلاي قهرماني اروپا در سال 2015 از كشور اسپانيا، در جريان بازي به تساوي 10 بر 10 رسيد و در راند طلايي مغلوب حريفش شد و از كسب مدال در اين مسابقات بازماند.
به گزارش ايرنا، بيست و چهارمين دوره مسابقات قهرماني جهان 2019 از روز چهارشنبه 25 ارديبهشت‌ ماه با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور به ميزباني 'منچستر' انگليس آغاز شده و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.
9853/3071