۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
کد خبر 83318882
۰ نفر
استاندار بوشهر: صدرا حمایت می شود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: شركت صنایع دریایی ایران (صدرا) به عنوان یك ظرفیت قابل توجه در حوزه های تولید و اشتغال مورد حمایت جدی مسئولان این استان است.

به گزارش ایرنا، عبدالكریم گراوند روز شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر افزود: در این ارتباط باید كارگروهی متشكل از دستگاه های ذیربط از جمله تامین اجتماعی و امور مالیاتی استان بوشهر برای گره گشایی از مشكلات شركت صدرا تشكیل شود.
وی بیان كرد: در شرایطی كه ایجاد اشتغال به عنوان یك اولویت مهم در دستور كار دولت قرار دارد باید از همه ظرفیت های ممكن برای فعال نگه داشتن شركت صدرا با بیش از 2 هزار فرصت شغلی استفاده كرد.
گراوند ادامه داد: برخی از اموال این شركت نیز به علت پرداخت نكردن بدهی توقیف شده كه باید هر چه زودتر شرایط رفع توقیف آنها اجرایی شود.
وی افزود: راه‌اندازی واحدهای جدید تولیدی و صنعتی از جمله پتروشیمی‌ بوشهر و واحد یوتیلیتی متانول كاوه باید با جدیت تمام دنبال شود.
استاندار بوشهر گفت: در راه‌اندازی این صنایع باید نگاه اشتغال آنها به جذب نیروهای بومی باشد زیرا منابع موردنیاز این واحدها از استان بوشهر تامین می شود.
وی اظهارداشت: برخی از واحدهای تولیدی فعال استان بوشهر نیز ظرفیت های فعال نشده دارند كه در این ارتباط باید برای فعال سازی آنها از طریق تسهیلات بانكی تلاش كرد.
گراوند همچنین با تاكید بر راه‌‌اندازی واحدهای تولیدی راكد گفت: در این زمینه باید با انجام یك دسته بندی مناسب در بخش های مختلف صنعتی و معدنی زمینه راه اندازی مجدد واحدهای راكد فراهم شود.
وی تاكید كرد: با توجه به ظرفیت های موجود در استان بوشهر باید طرح‌های تولیدی و صنعتی براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش‌های گلخانه‌ها، آبزی‌پروری، گردشگری، معادن و دیگر حوزه‌ها با برنامه‌زمان‌بندی اجرایی شود.
گراوند یادآور شد: در این زمینه باید زمان اجرای پروژه‌ها مشخص و سرمایه‌گذاران كننده كار با ساز و كار مناسبی شناسایی شوند.
وی افزود:سرمایه گذارانی كه مورد پذیرش قرار می گیرند باید علاوه بر تسهیلات بانكی درصدی از اعتبارات مورد نیاز انجام طرح را به عنوان آورده اولیه در اختیار داشته باشند.
گراوند ادامه داد: همچنین با توجه به تجربه خوب كشت گلخانه ای در استان بوشهر و ارزآوری تولیدات آن نیاز است در این حوزه سرمایه گذاری ها بصورت ویژه باشد.
6043/7212