40 درصد مردم از فشار خون اطلاعی ندارند

سمنان- ایرنا- رئیس هیات پزشكی ورزشی استان سمنان با بیان اینكه 90 درصد مبتلایان فشار خون بالا علائمی از بیماری ندارند، گفت: 40 درصد شهروندان از میزان فشار خون هیچ اطلاعی ندارند.

رمضان حیدریان عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به پویش ملی كنترل فشار خون، افزود: فدراسیون پزشكی ورزشی با هدف اشاعه سلامت همگانی در جامعه، طرح سراسری ترویج ورزش به منظور پیشگیری و كنترل فشار خون را در دستور كار دارد.
وی بیان كرد: برای تحقق این امر، ایستگاه سلامت با هدف كنترل فشار خون ورزشكاران و نیز افراد غیر ورزشكار توسط هیات پزشكی ورزشی استان سمنان برپاشد.
حیدریان ابرازداشت: فشار خون بیش از یك هزار و 500 نفر در این ایستگاه ها اندازه گیری شد و 300 نفر مشاوره پزشكی دریافت كردند.
رئیس هیات پزشكی ورزشی استان سمنان با اشاره به اینكه سلامت مهم ترین عنصر در رشد و پویایی جامعه است، تصریح كرد: جامعه ورزشی و شهروندان این استان نیز از این مهم بی نیاز نیستند.
وی خاطرنشان كرد: بسیاری از افراد جامعه درگیر و مبتلا به فشار خون بالا هستند اما از این موضوع مطلع نیستند.
حیدریان با بیان اینكه فشار خون بالا منشا بسیاری از بیماری ها است، اضافه كرد: برپایی ایستگاه های سلامت برای كنترل و بررسی فشار خون مردم در مكان ها و مناسبت های مختلف ضروری است.
وی با اشاره به اضافه وزن 60 درصد از افراد جامعه، بیان كرد: كم تحركی و بی تحركی، افزایش وزن افراد در نتیجه زندگی ماشینی سبب بروز و گسترش بیماری فشار خون در جامعه شده است.
رئیس هیات پزشكی ورزشی استان سمنان، ورزش را مهم ترین عامل در پیشگیری از فشار خون بالا برشمرد و افزود: اصلاح الگوهای نادرست زندگی برای كنترل و پیشگیری از بیماری ها از جمله فشار خون ضروری است.
به گزارش ایرنا، پویش ملی كنترل فشار خون 27 اردیبهشت 98 در سمنان آغاز شد.
9891/6103