دشمن سهم اندك در مشكلات اقتصادي كشور دارد

مشهد- ايرنا- نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي گفت: دشمن به ما فشار اقتصادي وارد كرده اما سهم آن در مشكلات خيلي اندك است و اشكال عمده اين وضعيت مربوط به خودماست، مشكلاتي در كشور داريم كه مربوط به منافقين و كساني است كه در دلشان ايمان قطعي وجود ندارد.

آيت الله سيد احمد علم الهدي روز شنبه در جلسه تفسير سوره احزاب در مهديه مشهد افزود: سهم آمريكا در مشكلات ما 20 يا 30 درصد هم نيست، اگر مسئولان و بزرگان ما فكر كنند، به راحتي مي توانند اين مشكلات را برطرف كنند، تار عنكبوتي از چند عامل درست شده و براي مردم مشكل ايجاد كرده است.
وي اظهار داشت: برخي منافق و دشمن هستند و تلاش مي كنند به نفع دشمنان كار كنند و عده اي نيز مي بينند گرد و غباري بلند شده و در اين گرد و غبار مي توانند خوب بدزدند، بچاپند و به نفع خودشان استفاده كنند.
امام جمعه مشهد گفت: زمزمه هايي شنيده مي شود كه مي گويند اين حمله آخر آمريكاست، ديگر مثل دفعات قبل نيست و مردم زير فشار اقتصادي طاقت نمي آورند.
وي افزود: اين زمزمه ها براي اين است كه عده اي مي خواهند بدزدند و يك عده نمي خواهند كار جهادي كنند و عده اي هم مديريت بلد نيستند.
آيت الله علم الهدي اظهار داشت: نظام ما چهار ميليون كارگزار دارد، در ميان اين افراد كه در ابعاد گوناگون نظام فعاليت مي كنند، افرادي هستند كه يا اصل انقلاب را قبول ندارند يا در دلشان ايمان قطعي ندارند و معلوم است اين افراد با تشر آمريكا جا مي خورند چون معتقد و انقلابي نيستند.
وي گفت: در مشكلات سياسي، امنيتي و اجتماعي، عده اي منافق هستند و عده اي هم ايمان دارند اما به خدا باور قوي ندارند، با كوچكترين بادي كه از سوي آمريكا بوزد، دچار مشكل مي شوند و مي گويند در كشور مشكل اقتصادي پيدا مي كنيم، اينها دلشان مي لرزد، باورشان قطعي نيست و به خدا توجه ندارند.
7507 / 6053