۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۵
کد خبر: 83318758
۰ نفر
هكرها به جان هم افتادند

تهران- ایرنا- تالار گفتگوی اینترنتی مشهوری كه هكرها در آن اطلاعات حساب كاربری كاربران هك شدن اینستاگرام را به یكدیگر می‌فروختند توسط گروه دیگری از هكرها هك شد.

خبر هك شدن این انجمن مشهور چندی پیش توسط مدیر این تالار منتشر شد. آن‌طور كه او در پیام خود گفته هكر یا هكرهایی موفق شده‌اند با رخنه در سرور سرویس‌دهنده به این تالار به اطلاعات پشتیبانی گرفته‌شده آن دسترسی پیدا كنند. این اطلاعات كل پایگاه داده این وب‌سایت تا دسامبر سال میلادی گذشته را شامل می‌شده است.
تالار گفتگوی مورد اشاره (OGUsers) در طول سال‌های اخیر به‌عنوان یكی از مشهورترین بازارهای سیاه فروش حساب‌های كاربری هك شده شبكه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، توییتر و شبكه پلی‌استیشن شناخته می‌شود. همین موضوع هم آن را به پاتوق اختصاصی برای هكرهای سارق اطلاعات كاربری بدل كرده بود. هكرهای كه اطلاعات مسروقه خود را به بالاترین قیمت پیشنهادی می‌فروختند.
بسیاری از هكرهای فعال در این تالار گفتگو برای سرقت اطلاعات كاربران از تكنیكی موسوم به سیم سواپینگ (SIM swapping) استفاده می‌كردند. این تكنیكی است كه در آن هكرها با هك كردن شماره موبایل افراد و كنترل پیام‌های دریافتی آن این می‌توانند كد امنیتی كه وب‌سایت‌ها برای تائید هویت به موبایل افراد فرستاده می‌شود را شنود كنند.
آن‌طور كه مدیر انجمن گفتگوی OGUsers می‌گوید این تالار گفتگو این روزها در آستانه سومین سال فعالیت خود است و تا به امروز با هیچ مشكل امنیتی مواجه نشده بوده است. او درعین‌حال دخالت تالار در فعالیت‌های غیر قانونی را رد كرده و گفته است «اینكه كاربران ما شخصاً چه می‌كنند در حیطه مسئولیت ما نیست».

** سرنوشت اطلاعات هك شده
كمی پس از هك شدن پایگاه داده تالار OGUsers، اطلاعات هك شده آن توسط كاربری با نام مستعار Omnipotent، در یك تالار گفتگوی مشهور دیگر محبوب هكرهای كلاه سیاه منتشر كرد. او با انتشار پیام كوتاهی تمام اطلاعات به سرقت رفته تالار OGUsers را در تالار Raidforums منتشر كرد. همچون تالار قبلی این تالار نیز یكی دیگر از پاتوق‌های مشهور هكرها شمرده می‌شود. پاتوق دیگری برای حراج اطلاعات خصوصی و پایگاه داده‌های سرقت شده در جریان حملات سایبری.
علمی**9224** 1055