امام جمعه ميبد: نهادها در ايجاد فضاهاي آموزشي، همكاري كنند

يزد- ايرنا- امام جمعه ميبد گفت : نهادهايي مانند شهرداري، اوقاف و مسكن و شهرسازي وظيفه دارند تا در فراهم آوردن زير ساخت هاي لازم براي رفع نيازهاي آموزش و پرورش در ايجاد فضاهاي آموزشي و اجراي برنامه هاي فرهنگي همكاري كنند.

به گزارش ايرنا ، حجت الاسلام والمسلمين عليرضا اعرافي، روز شنبه در نشست شوراي آموزش و پرورش شهرستان به تكميل برنامه پنج ساله تعامل حوزه و آموزش و پرورش كه ظرف 10 روز ديگر نهايي مي شود اشاره كرد و گفت : بايد وجود منابع مالي براي آموزش و پرورش به صورتي پايدار جهت اجراي برنامه ها و امور نرم افزاري مورد توجه قرار گيرد.
امام جمعه ميبد تصريح كرد : آموزش و پرورش را مي توان با كالبدشكافي مورد ارزيابي علمي قرار داد تا به نقاط قوت و ضغف امتياز داده شود و جايگاه آموزش و پرورش در حوزه هاي مختلف مشخص گردد.
رئيس آموزش و پرورش نيز در اين نشست اظهار اميدواري كرد تا شهرستان ميبد در اين حوزه بتواند از اولين شهرستان هايي باشد كه برش شهرستاني از بيانيه گام دوم انقلاب را در برنامه ساليانه مديران و مربيان مدارس تعريف و تبيين كند.
محسن موحدي فرد با اشاره به برگزاري جشن كنكور به شيوه اي مطلوب ، كمك هاي انجام شده به دانش آموزان بي بضاعت ، تسهيلات نوروزي و... نام مدارسي را ذكر كرد كه به نوعي از فضاي آنها در شهرستان استفاده و يا از يك فضا براي چند آموزشگاه استفاده مي شود.
وي در ادامه آمار دانش آموزان امسال را با احتساب حدود يك هزار نفر از پيش دبستاني هاي تحت نظارت آموزش و پرورش 22 هزار و 748 نفر ذكر كرد و افزود : در سال آينده اين آمار به 23 هزار و500 تا 24 هزار نفر خواهد رسيد.
وي با بيان اينكه 43 مدرسه داريم گفت: 6 آموزشگاه ديگر نيز در سال جديد به آموزشگاه هاي شهرستان اضافه خواهد شد اما باز هم در مناطقي از شهر كمبود فضاهاي آموزشي داريم.
در اين نشست به موفقيت هاي علمي ، هنري ، فرهنگي و ورزشي دانش آموزان و زمينه سازي براي تامين بودجه جهت اهداي جوايز به آنها نيز اشاره شد.
ميبد در 50 كيلومتري شهر يزد قرار دارد.
9934/ 6197