گام هاي موثري براي اصلاح شبكه هاي توزيع برق برداشته شد

رشت - ايرنا - مديرعامل شركت توزيع نيروي برق گيلان با اشاره به پيش روبودن فصل تابستان گفت: طي سال گذشته براي تامين برق مطمئن مشتركان و اصلاح شبكه هاي توزيع برق گام هاي بزرگ و موثري برداشته شده است.

جمشيد طالبي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: باتوجه به گرماي بي سابقه هوا در تابستان سال گذشته و رشد مصرف انرژي در استان ، براي تامين برق مطمئن مشتركان و اصلاح شبكه هاي توزيع برق گام هاي بزرگ و موثري برداشته شد .
وي با ارائه جزئيات بيشتري از اين اقدامات اظهار داشت: با تلاش كاركنان اين شركت و به رغم تنگناهاي مالي موجود سال گذشته ، قريب به 680 كيلومتر خطوط شبكه فشار متوسط (20 كيلوولت ) و شبكه فشار ضعيف بصورت زميني و كابل خود نگهدار براي 47 هزار و 345 مشترك جديد و رفع ضعف برق تعدادي از مشتركان قبلي (با توجه به رشد جمعيت و رشد مصرف برق) شهري و روستايي در تمامي مناطق استان گيلان احداث شد.
وي با بيان اينكه در اين بازه زماني ، تعداد 666 دستگاه ترانسفورماتور( كمپكت ، زميني و هوايي ) با ظرفيت89 هزار و 645 كيلوولت آمپر، نصب و افزايش قدرت داده شد، تصريح كرد: بيش از 78 كيلومتر شبكه معابر هوايي و زميني براي روشنايي معابر در شهر و روستا احداث و براي مجموع شبكه روشنايي معابر ياد شده تعداد دو هزار و 900 دستگاه چراغ لاك پشتي با لامپ هاي گازي پربازده نيز نصب شد.
طالبي يادآور شد : همچنين در سال گذشته ، تعداد 9 روستا از مناطق محروم ، سخت گذر و كوهستاني استان گيلان از نعمت برق و روشنايي بهره مند شدند.
وي تاكيد كرد: با توجه به چندين مرحله بارش برف سنگين در سال هاي اخير ، عمليات بازسازي شبكه هاي آسيب ديده و فرسوده با سرعت و جديت در دستور كار شركت قرار دارد؛ و از اين رو، در سال گذشته بيش از 297 كيلومتر شبكه فشار ضعيف هوايي فرسوده بركنار و با كابل خودنگهدار جايگزين و تعداد 12 هزار و 468 پايه بتوني فشار ضعيف و متوسط نصب شد.
طالبي تاكيد كرد: در سال گذشته با گرماي بي سابقه هوا در تابستان مواجه بوديم كه گذر از پيك مصرف با همراهي مردم استان ميسر شد .
وي پيك بار مصرف در سال گذشته را نهم مرداد ماه ساعت 14 عنوان و بيان كرد: پيك بار مصرف در زمان ياد شده افزايش قابل ملاحظه 16 و هفت دهم درصدي را نشان مي دهد .
وي با اشاره به اينكه اين شركت درحال حاضر بيش از يك ميليون و 440 هزار مشترك در استان دارد ، تصريح كرد: اين حجم بالاي تعداد مشترك ، توزيع برق گيلان را در زمره يكي از بزرگترين شركت هاي خدمات رسان كشور قرار داده است.
وي ادامه داد: علاوه بر اين؛ پراكندگي بسيار زياد مشتركان در شهرها و روستاها و شرايط جوي ويژه استان كه رطوبت بالا در طول سال و زمستان هاي سرد را دربر دارد ، كار خدمت رساني به مردم استان را دشوار مي كند اما كاركنان شركت توزيع نيروي برق استان همواره در تلاش هستند به بهترين شكل امكان استفاده از انرژي حياتي برق را براي شهروندان فراهم كنند .
7296/2007