خانواده فرهنگ و هنر فارس به ترویج جشنواره رضوی فراخوانده شدند

شیراز-ایرنا- مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پیامی از هنرمندان، فرهنگوران، اصحاب رسانه، نویسندگان و شاعران استان دعوت كرد كه با مشاركت در جشنواره ملی كتابخوانی رضوی، حضور حداكثری مردم استان فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) را در این جشنواره رقم بزنند.

به گزارش دریافتی روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره كل كتابخانه های عمومی استان فارس، صابر سهرابی با بیان اینكه نگاه جامعه فرهنگ و هنر قبل از هرچیز به كتاب است، اظهار داشت: خانواده بزرگ فرهنگ و هنر، اهالی قلم و رسانه های جمعی همه در جایی به یك نقطه مشترك می رسند و آن مركز ثقلی به نام كتاب و خواندن است.
وی افزود: شاید رسالت هنرمندان و اهالی قلم در حوزه ترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی و معرفی كتاب های فاخر به مردم بیش از دیگر گروه ها باشد.
سهرابی، با تاكید بر اینكه جشنواره كتابخوانی رضوی الگویی مناسب برای ترویج كتابخوانی است، گفت: خبر برگزاری نهمین دوره جشنواره رضوی با همكاری نهاد كتابخانه های عمومی كشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) منتشر شده است و این نشان می دهد كه جشنواره كتابخوانی رضوی در هشت دوره گذشته تجربه موفقی بوده و جای خود را در میان عموم علاقه مندان به كتاب و كتابخوانی گسترده است.
وی، جشنواره كتابخوانی رضوی را از بركات وجود امام رضا (ع) در ایران دانست و بیان كرد: تلاش جمعی برای آشناكردن هرچه بیشتر مردم با این جشنواره و دعوت برای خواندن كتاب های فاخر و آموختن سیره و منش رضوی، به گونه ای وظیفه تمام افرادی است كه در جایگاهی تاثیرگذار قرار گرفتند كه در این میان نقش دوستداران فرهنگ و هنر، هنرمندان، اهالی قلم و انجمن های مردمی ترویج فرهنگ كتاب تاثیرگذارتر است.
سهرابی با تاكید بر اینكه، جشنواره ملی شعر رضوی نیز آغاز شده است، گفت: برگزاری این 2 جشنواره در كنار یكدیگر به پویایی هر دو كمك خواهد كرد.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینكه مشاركت اهالی فرهنگ و هنر در ترویج جشنواره های رضوی ضروری است، گفت: از تمام هنرمندان، فرهنگوران، اصحاب رسانه، نویسندگان و شاعران دعوت می كنم كه با مشاركت خود در جشنواره كتابخوانی رضوی و ترویج آن، زمینه حضور حداكثری مردم این استان به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) را رقم بزنند.
نهمین دوره جشنواره كتابخوانی رضوی با همكاری نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) از ابتدای اردیبهشت ماه جاری آغاز شده و مهلت شركت در این جشنواره بیست و هشتم خردادماه 1398 تعیین شده است.
7375 /6118