۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبر: 83318625
۰ نفر
فرمانده سپاه: ما در جنگ اطلاعاتي قادر به شكست دشمن هستيم

تهران- ايرنا- فرمانده سپاه با بيان اينكه در فضاي جنگ تمام عيار اطلاعاتي با آمريكا قرار داريم، گفت: ما در جنگ اطلاعاتي قادر به شكست دشمن هستيم.

به گزارش شنبه روابط عمومي سپاه، سردار سرلشكر پاسدار «حسين سلامي» در آيين تكريم و معارفه مسئولين اطلاعات سپاه در سخناني با نقد فلسفه سياسي آمريكا اظهارداشت: ريشه اصلي شكست هاي آمريكا در فلسفه سياسي اين كشور نهفته است كه در بند كشيدن، وابسته كردن و اسير كردن كشورها و ملت ها از جمله شاخص هاي آن است.
وي افزود: اين فلسفه براي آمريكايي ها نه توليد قدرت، كه تنها توليد دشمن كرده است؛ به گونه‌اي كه امروز شكست و افول مدنيت سياسي آنها را رقم زده است.
عضو شوراي عالي امنيت ملي در ادامه نبرد اطلاعاتي بين ايران و آمريكا را يك واقعيت جدي دانست و افزود: ما امروز در فضاي جنگ تمام عيار اطلاعاتي با آمريكا و جبهه دشمنان انقلاب و نظام اسلامي هستيم و اين فضا تركيبي از عمليات رواني و عمليات سايبري، تحركات نظامي، ديپلماسي عمومي و القاي رعب و وحشت است و در اين نبرد لحظه اي از انديشيدن به آمريكا و تمركز بر دشمن ،تشخيص راهبردها و الگوي رفتاري آن نبايد غافل شويم.
سلامي تحولات و رخدادهاي اخير را كارگاه آمريكا شناسي پيش روي ملت ها قلمداد و تصريح كرد: دشمنان ديگر ما هم مثل آمريكا قاعده‌مند عمل مي‌كنند و هرگاه احساس خطر مي‌كنند از ما دور مي شوند؛ آنها بر اين باور بودند كه هرچه فشار را تشديد كنيم، ايراني ها عكس العمل نشان نمي دهند، اما با تصميم گيري ها و اقدامات اخير جمهوري اسلامي مفروضات آنها فرو ريخت.
وي با بيان اينكه آمريكايي ها هم اينك با دامنه وسيعي از ريسك هاي ناشناخته مواجه شده اند، خاطرنشان كرد: نظام سياسي آمريكا ترك برداشته و استحكام خود را از دست داده است، اين نظام ظاهر و هيكلي مهيب دارد، اما دچار پوكي استخوان است؛ در حقيقت داستان آمريكا مانند برج‌هاي تجارت جهاني است كه با تحمل ضربه اي ناگهان فرو مي ريزند.
فرمانده سپاه موقعيت جمهوري اسلامي و ملت ايران را مطمئن و خوب ارزيابي و با تاكيد بر اينكه ساختمان هاي بزرگ در حين فرو ريختن خطرآفرين نيز هستند، گفت: هيمنه آمريكا در روند زوال قرار گرفته و در حال نزديك شدن به انتهاي خود است و در عين حال بايد مراقب خطر هاي محتمل در چنين شرايطي باشيم؛ در حالي كه قدرت ايران اسلامي ظهور و در مسير بالندگي و تثبيت قرار دارد.
سلامي با تاكيد بر ضرورت تشخيص نقاط تهديد و محاسبه درست و دقيق اقدامات و دستور كارهاي ماموريتي و اهميت هماهنگي و هم افزايي جامعه اطلاعاتي كشور، مقياس عمل اطلاعات سپاه را كل نظام و انقلاب و جغرافياي تهديد عليه ايران برشمرد و تاكيد كرد: ما در جنگ اطلاعاتي قادر به شكست دشمن هستيم؛ اين كه اراده دشمن براي به كارگيري قدرت را سلب كنيم، به مفهوم خلع سلاح دشمن است.
وي گفت: از آنجا كه اطلاعات قدرت ساز است، نيازمند مصونيت است، تقوا در عرصه اطلاعات از هر مقوله‌اي مهمتر است؛ بر اين اساس بايد از نظر معنوي خود را هر روز قوي تر سازيم و بدانيم ايمان و توكل به خدا، انس با قرآن و نماز، صبر پيشگي، دل هاي مستحكم و قلب هاي مطمئن و حركت در صراط مستقيم الهي ضامن موفقيت نيروهاي اطلاعاتي است.
در اين مراسم، فرمانده كل سپاه حجت الاسلام والمسلمين حسين طائب را به عنوان مسئول اطلاعات سپاه و سردار سرتيپ پاسدار حسن محقق را نيز با عنوان جانشين اطلاعات سپاه معرفي و از خدمات سردار سرتيپ پاسدار حسين نجات قدرداني كرد.
سيام*9612**9121