هواپيماي تبريز - تهران در فرودگاه شهيد مدني فرود اضطراي كرد

تبريز - ايرنا - مديركل فرودگاه ‌هاي آذربايجان شرقي گفت: يك فروند هواپيماي شركت هواپيمايي آتا به شماره 5607 در مسير تبريز - تهران پس از پرواز به علت نقص فني در فرودگاه شهيد مدني تبريز فرود اضطراي كرد.

مصطفي صفايي، روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين پرواز ساعت 12 ظهر از باند فرودگاه بين المللي تبريز به سمت تهران پرواز كرد كه پس از گذشت 12 تا 15 دقيقه با اعلام خلبان به علت مشكل فني از مسير خود برگشت و در اين فرودگاه نشست.
وي با بيان اينكه در هنگام فرود مشكلي براي هواپيما پيش نيامد و به سلامتي در باند فرودگاه نشست، اظهار داشت: نيروهاي فني فرودگاه پس از بررسي مشكل اين هواپيما اعلام كردند كه تعمير آن نياز به زمان دارد.
مديركل فرودگاه ‌هاي آذربايجان شرقي گفت: با توجه به اينكه تعمير اين هواپيما حدود 7 تا 8 ساعت طول مي كشيد، برخي از مسافران بليط خود را باطل كردند و برخي نيز با پرواز ساعت 16 آتا به مقصد تهران پرواز مي كنند.
صفايي با بيان اينكه اين هواپيما داراي حدود 150 مسافر بود، ادامه داد: مسافراني كه بليط خود را باطل كردند، هزينه آن را پس گرفتند.
فرودگاه تبريز در سال ۱۳۲۹ با مأموريت ارائه خدمات هوائي، پروازهاي برنامه‌اي و غير برنامه‌اي، آموزشي و نظامي براي مسافرين، متقاضيان و ساير ارگان‌هاي كشوري و تحت نظارت ضوابط سازمان جهاني هوانوردي ICAO به بهره برداري رسيد.
8023/518