برگزاری انتخابات با مشاركت حداكثری در دستور كار است

قم - ایرنا - استاندار قم گفت: برگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص های سلامت، امنیت، قانونمندی و مشاركت حداكثری در دستور كارِ دست اندركاران انتخابات قرار دارد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز شنبه در نخستین جلسه ستاد انتخابات استان قم در سالن جلسات استانداری، با بیان این كه طی چهار دهه گذشته به طور میانگین هر سال یك انتخابات برگزار شده است، افزود: این مساله نمایانگر توجه ویژه به مردم سالاری در نظام بوده و این مشاركت سیاسی مردم؛ پشتوانه و سرمایه مهم نظام جمهوری اسلامی است.
وی عدالت اقتصادی و نظم سیاسی، حقوقی، اجتماعی، فرهنگی و ارزشی را بخشی از كاركردهای دولت های مختلف عنوان و اضافه كرد: در كنار اهمیت این موارد توجه به نظم بین الاذهانی است كه نتیجه آن وفاق بین اركان گوناگون قوای حاكم و اعتماد و همدلی با مردم است و فصل مشترك این كاركردها در انتخابات متبلور می شود.
استاندار قم به آغاز رسمی زمانبندی اجرای انتخابات اشاره و خاطرنشان كرد: تعامل و هماهنگی هیات های اجرایی و ناظر در برگزاری انتخابات سالم امری ضروری است.
وی تصریح كرد: برگزاری انتخابات در چارچوب قانون و با شاخص های سلامت، امنیت، قانونمندی و حضور حداكثری به عنوان سیاست های كلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ باید در دستور كار دست اندركاران برگزاری انتخابات قرار گیرد.
وی آموزش را از مولفه های اساسی در برگزاری دقیق انتخابات دانست و گفت: اگرچه اعضای ستاد انتخابات استان از تجربه كافی در زمینه برگزاری انتخابات برخوردار هستند، اما آموزش های فنی و حقوقی برای برگزاری هرچه بهتر این حماسه مهم سیاسی ضروری است.
سرمست شفافیت و نیز مدیریت در هزینه و زمان را از نكته های مهم در برگزاری انتخابات برشمرد و خاطرنشان كرد: برگزاری انتخابات به صورت الكترونیك این موارد را به خوبی تامین می كند.
وی ضمن تاكید بر یكپارچگی در بیان اخبار مربوط به انتخابات؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم را به عنوان رئیس و سخنگوی ستاد انتخابات استان معرفی كرد.
در پایان این جلسه، احكام اعضای ستاد انتخابات استان قم توسط استاندار ابلاغ شد.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، اسفندماه امسال در سراسر كشور برگزار می شود.
7406/ 6133/