نمايندگان ايران با پيروزي آغاز كردند

تهران - ايرنا- چهارمين روز رقابت هاي تكواندوي قهرماني جهان با پيروزي هر سه نماينده ايران آغاز شد.

بيست و چهارمين دوره رقابت هاي تكواندوي قهرماني جهان از روز چهارشنبه با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در شهر «منچستر» انگليس آغاز شد و پنج روز ادامه خواهد داشت.
امروز (شنبه) مبارزات اوزان منهاي 63 و منهاي 80 كيلوگرم مردان و منهاي 53 و منهاي 67 كيلوگرم زنان پيگيري مي‌شود كه سروش احمدي، مهران برخورداري و كيميا همتي نمايندگان كشورمان هستند كه هر سه با پيروزي كار خود را آغاز كردند.
در وزن منهاي 63 كيلوگرم مردان «سروش احمدي» ابتدا به مصاف «كريستوفر صباغ» از لبنان رفت و به راحتي در راند دوم اختلاف را به 20 امتياز رساند و طبق قانون برنده اعلام شد. وي در ادامه به مصاف «حمد مبارك» از عربستان مي رود.
در وزن منهاي 80 كيلوگرم «مهران برخورداري» در گام نخست با «اوريل آدريانو» از مكزيك قهرمان سال 2013 جهان مبارزه كرد و 22 بر 13 پيروز شد تا در ادامه مقابل «طاهر گولش» از آلمان قرار بگيرد.
در وزن منهاي 67 كيلوگرم زنان «كيميا همتي» مقابل «كارديد آكوستا» از كوبا در مبارزه اي نفس گير به برتري 5 بر 3 دست يافت و در ادامه برابر «لارن ويليامز» قهرمان اروپا از انگليس صف آرايي مي كند.
تيم ايران در روزهاي گذشته به يك مدال نقره (مهلا مومن زاده) و يك مدال برنز (آرمين هادي پور) دست يافت.
در پايان اين مسابقات به نفر اول 120 امتياز، نفر دوم 72 امتياز و نفرات سوم 43.20 امتياز در راستاي كسب سهميه المپيك 2020 تعلق مي‌گيرد.
ورزشي**3783**9129