۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبر: 83318562
۰ نفر
شهردار منطقه 20: طرح موضعی كارخانه چیت ری تهیه شد

شهرری- ایرنا- شهردار منطقه 20 (شهرری) از اتمام فاز مطالعاتی طرح موضعی كارخانه چیت ری با كاربری خدماتی، تجاری خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه 20، فرهاد افشار در حاشیه بازدید معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از كارخانه چیت ری واقع در خیابان فدائیان اسلام اظهار داشت: این كارخانه با 15 هكتار مساحت در ناحیه صنعتی شمال شهرری واقع شده و دارای طرح موضعی است كه مطالعات اولیه آن انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه فعالیت این كارخانه در محدوده شهری در سال 68 بنا به بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها غیرفعال شده است، افزود: بخش های تجاری، خدماتی و فرهنگی با غلبه فضای سبز در طرح موضعی این كارخانه متروكه لحاظ شده است كه با اجرای آن می تواند به عنوان محرك اقتصادی شهرری مطرح شود.
شهردار منطقه 20 (شهرری) به ناحیه صنعتی شمال ری اشاره كرد و گفت: این محدوده در منطقه 20 شامل 200 هكتار در راستای خیابان فدائیان اسلام است كه محدوده جنوبی آزادگان را شامل می شود و طرح مد نظر در این پهنه دارای یكپارچگی با مناطق بالادست؛ به عنوان محدوده شمالی آزادگان است.
وی با اشاره به اینكه طرح بخش جنوبی آزادگان در حد ساختار فضایی آماده شده است، عنوان كرد: با حمایت شهرداری تهران و عملیاتی شدن ناحیه صنعتی شمال ری و مشخص شدن كاربری اراضی این پهنه، این محدوده می تواند در اقتصاد ری و حتی شهر تهران تاثیر بسزایی خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به همراه شهردار منطقه 20 از موقعیت كارخانه چیت ری در خیابان فدائیان اسلام شهرری بازدید كرد و جوانب كار برای اجرای طرح موضعی این كارخانه را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش ایرنا، كارخانه چیت سازی ری ، ممتاز و تهران در جنوب پایتخت روزگاری نه چندان دور از جمله مهمترین مراكز تولید پارچه در منطقه خاورمیانه و كشور محسوب می شدند و هر یك با تولید بیش از 125 هزار متر پارچه در سه شیفت كاری بخش قابل توجهی از نیاز بازار داخلی و خارجی را در حوزه های ریسندگی، بافندگی، چاپ و رنگرزی تامین می كردند.
این مراكز صنعتی كه روزگاری زنده و پویا مایه غرور خود اتكایی صنعت نساجی كشور محسوب می شدند و منبع تامین نان حلال سفره هزاران خانواده ایرانی به شمار می رفتند متاسفانه بنا به دلایلی یكی پس از دیگری از نفس افتادند و تخریب شدند.
منطقه 20 (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.
1970//1348