سایپا، پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو را راه‌اندازی كرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از راه‌اندازی پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو برای نخستین‌بار در صنعت خودرو كشور در گروه سایپا خبر داد.

به گزارش روز شنبه تارنمای گروه سایپا، «سیدجواد سلیمانی» با اشاره به لزوم استفاده از توان و ظرفیت داخلی برای رفع نیاز تولیدی كشور، افزود: در این طرح قرار است از توان و دانش پژوهشگران، نخبگان و دانشگاهیان كشور باهدف توسعه داخلی‌سازی قطعات، ساخت محصولات جدید و همچنین كاهش ارزبری در صنعت خودرو استفاده شود.
وی، تحقق شعار «رونق تولید» را تضمین‌كننده اقتدار كشور دانست و گفت: با هدف اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق‌بخشی به تولید داخل، گروه سایپا برای نخستین بار در صنعت خودرو كشور، از همه شركت‌های دانش‌بنیان و صنعتی كشور دعوت كرده تا طرح‌ها و ایده‌های خود را به این مجموعه ارائه كنند.
مدیرعامل سایپا تاكید كرد: ضرورت استفاده از توان شركت‌ها و صنعتگران ایرانی در كنار وجود تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌ها در زمینه واردات قطعات پیشرفته خودرویی و همكاری نكردن شركای خارجی كه منجر به حذف برخی محصولات از خطوط خودروسازان و در نهایت، ممكن نشدن تحویل خودروهای تولید مشترك شده، موجب شد گروه سایپا تلاش كند شركت‌های دانش‌بنیان و صنعتگران به تولید قطعات پیشرفته خودرویی سوق یابند.
سلیمانی بیان داشت: سایپا قصد دارد تا هرگونه پژوهش، طرح علمی و مطالعاتی یا ایده ناب قابل اجرا در زمینه طراحی، كاربری و ساخت قطعات با محور بومی‌سازی فناوری‌های پیشرفته خودرویی را مورد حمایت و بهره‌برداری قرار دهد.
برپایه این گزارش، پژوهشگران، دانشگاهیان، صنعتگران و شركت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای كسب اطلاعات بیشتر با مركز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا به آدرس www.airicsaipa.com تماس گرفته یا از نمایشگاه دائمی قطعات بومی‌نشده مورد نیاز گروه سایپا در شركت سازه‌گستر واقع در كیلومتر 9 جاده مخصوص تهران كرج بازدید كنند.
رهبر معظم انقلاب امسال را سال «رونق تولید» نامگذاری كردند.
در نخستین ماه امسال 20 هزار و 702 دستگاه انواع خودرو در گروه سایپا تولید شد.
این آمار در مقایسه با فروردین پارسال و تولید 37 هزار و 698 دستگاه خودرو در این گروه، 45.1 درصد كاهش نشان می دهد.
اقتصام*3065* 3063