۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۳
کد خبر: 83318551
۰ نفر
10واحد آلاینده زیست محیطی ری به مراجع قضایی معرفی شد

شهرری ـ ایرنا ـ رییس اداره محیط زیست ری گفت: 10 واحد آلاینده زیست محیطی ذوب پلاستیك در بخش كهریزك شهرستان به مراجع قضایی معرفی شدند.

زهره عبادتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اداره محیط زیست شهرستان ری در راستای اجرای ماده هفت قانون مدیریت پسماند و ماده 11 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست طی یك سال گذشته اخطاریه های مكرری به این واحدها صادر نمود ولی به دلیل بی اعتنایی صاحبان این واحدها به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی با اشاره به اینكه تعدادی افراد سودجو از سال های گذشته اقدام به جمع آوری و ذوب پسماندهای پلاستیكی در روستای شریف آباد بخش كهریزك می كنند افزود: این واحدها منبعی عظیمی برای ایجاد آلودگی های شدید زیست محیطی و تهدیدی برای سلامتی ساكنان این روستا شده اند.
عبادتی تصریح كرد: پلاستیك های بازیافتی در این واحدها به صورت غیر اصولی شستشو، آسیاب و ذوب می شوند كه همین امر باعث آلودگی شدید آب، خاك و هوا می شود.
وی با بیان اینكه برخی از پسماندهای پلاستیكی توسط صاحبان این واحدها شبانه در منطقه سوزانده می شوند ابراز كرد: شدت آلودگی هوا در هنگام شب موجب تنگی نفس كودكان و سالخوردگان این منطقه می شود.
عبادتی یادآور شد: واحدهای ذوب پلاستیك باید دارای تصفیه خانه و سیستم های نوین آسیاب و ذوب پلاستیك باشند تا فعالیتشان هیچگونه آلودگی به محیط زیست نداشته باشد.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یك میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده كه دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، كهریزك، قیامدشت و حسن آباد است.
3218//1348