101 مهاجر غیرقانونی پاكستان از ایران بازگردانده شدند

اسلام آباد - ایرنا - یك رسانه پاكستانی روز شنبه نوشت: جمهوری اسلامی ایران 101تبعه پاكستان را كه به طور غیرقانونی از طریق گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) وارد خاك ایران شده بودند،به نیروهای مرزبانی پاكستان تحویل داد.

روزنامه اردو زبان «دنیا» گزارش داد: این افراد كه بدون داشتن مدارك معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی تفتان به نیروهای مرزبانی پاكستان تحویل داده شدند.
بیشتر اتباع پاكستانی كه در ایران بازداشت و به كشورشان بازگردانده می شوند، كارگرانی هستند كه مدارك معتبر مربوط به مهاجرت را ندارند و بسیاری از آنان قصد عبور از مسیر ایران برای ورود غیرقانونی به كشورهای اروپایی دارند.
مهاجرت غیرقانونی پاكستانی ها به ایران موضوع تازه ای نیست و همه ساله تعداد زیادی از اتباع این كشور كه سعی می كنند به صورت غیرقانونی وارد ایران شوند، به دست نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به كشورشان بازگردانده می شوند.
بیكاری و مشكلات اقتصادی در پاكستان از مهم ترین دلایل مهاجرت های غیرقانونی اتباع این كشور محسوب می شود.
این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می كنند تا خود را به مرز تركیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به تركیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاك ایران یا تركیه گرفتار نیروهای مرزبانی و پلیس می شوند.
هفته گذشته نیز مسئولان مرزی ایران در نقطه صفر مرزی میرجاوه 104 مهاجر غیرقانونی پاكستان را به نیروهای مرزبانی این كشور تحویل دادند.
آساق*274**1663**

سرخط اخبار جهان