۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۳
کد خبر: 83318521
۰ نفر
روسای دیوان محاسبات ایران و قزاقستان یادداشت تفاهم امضا كردند

تهران- ایرنا- روسای دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان با هدف توسعه همكاری های فنی و آموزشی امروز- شنبه- یادداشت تفاهم همكاری امضاء كردند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات كشور، «عادل آذر» كه در راس هیاتی در دوازدهمین نشست مجمع اقتصادی آستانه در قزاقستان شركت كرده بود، با «ناتالیا گودونوآ» همتای قزاقستانی خود دیدار و گفت وگو كرد.
«ناتالیا گودونوا» رییس دیوان محاسبات قزاقستان در این نشست دوجانبه، ضمن خوشامدگویی به هیات ایرانی و تشكر برای حضور در نشست مجمع اقتصادی آستانه، از برگزاری نشست دو جانبه بین دو دیوان كه منجر به توسعه همكاری آتی دو دیوان در سطح دو جانبه خواهد شد، ابراز خرسندی كردند.
«عادل آذر» رییس كل دیوان محاسبات كشور نیز در این دیدار ضمن تشكر از دعوت دیوان محاسبات قزاقستان و مهمان نوازی خوب كشور میزبان، همكاری های دو دیوان را در سطح دو جانبه و چند جانبه مثبت و رو به رشد ارزیابی كرد.
وی همچنین نهایی شدن سند همكاری های دو جانبه در حوزه های فنی و آموزشی را نقطه عطفی در روابط دو دیوان دانست.
در ادامه این جلسه، طرفین در خصوص وظایف و فعالیت ها و گزارش های تفریغ بودجه سازمان های متبوع خود به تبادل نظر پرداختند و مقرر شد با هدف تبادل تجربیات و دانش، رایزنی های بیشتری در سطوح كارشناسان و مقامات دیوان صورت پذیرد.
رییس دیوان محاسبات قزاقستان ضمن تحسین دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران برای پیشرفت های خود در ایجاد زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری در حسابرسی فناوری اطلاعات پیشنهاد كرد تا كارگاه های تخصصی و یا سمینار های مشترك بین دو دیوان در موضوع حسابرسی IT با هدف انتقال تجربیات ایران به همكاران قزاقی صورت پذیرد كه رئیس كل دیوان محاسبات كشور با این پیشنهاد موافقت كردند.
در همین رابطه مقرر شد برنامه اقدام عمل برای اجرای تفاهم نامه همكاری های دو جانبه تهیه و تماس های كارشناسان دو دیوان برای رایزنی در خصوص موضوعات مختلف حسابرسی دولتی برقرار شود.
در پایان این جلسه، یادداشت تفاهم همكاری های فنی و آموزشی به امضای روسای دو دیوان رسید.
در این جلسه سعید بیت عفری معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی، مرتضی اسدی معاون اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل، هاشمی معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان و اصغری رایزن اقتصادی سفارت نیز حضور داشتند.
سیام*3061**9121