۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبر: 83318485
۰ نفر
دستگيري رمال كلاهبردار در كرج

كرج - ايرنا - سرپرست پليس امنيت عمومي البرز گفت: فرد دعانويس و رمالي كه با فريب سوژه هاي خود اقدام به كلاهبرداري مي كرد، درشهرستان كرج دستگير شد.

سرهنگ عباس شاهي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در پي دريافت گزارش هاي مردمي مبني بر فعاليت گسترده فردي در يكي از مناطق كرج تحت عنوان دعانويس و رمال، پيگري موضوع در دستور كار پليس امنيت عمومي استان البرز قرار گرفت.
اضافه كرد : در بررسي هاي تكميلي ماموران مشخص شد نامبرده با تبليغات گسترده در فضاي مجازي در خصوص رمالي و دعانويسي و حل مشكلات افراد از اعتماد كاربران به ويژه بانوان سوء استفاده كرده و از اين طريق اقدام به كلاهبرداري از آن ها مي كرد.
شاهي افزود: پس از چندين ساعت عمليات پليسي و مراقبت هاي صورت گرفته، مكان فعاليت متهم شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي، تعدادي از ماموران اين پليس با رعايت موازين شرعي و قانوني وارد منزل متهم شده و وي را دستگير كردند .
وي گفت: در بازرسي از منزل متهم تعداد زيادي كتاب و دفتر دست نويس دعا و ابزار رمالي كشف شد .
سرپرست پليس امنيت عمومي استان البرز گفت : متهم در ابتدا منكر هرگونه جرمي شد ، اما در مواجهه با اسناد و مدارك موجود به جرم خود مبني بر كلاهبرداري از تعداد زيادي از شهروندان با شگرد دعانويسي و رمالي اعتراف كرد.
شاهي افزود: در اين خصوص پرونده مقدماتي تشكيل و تحقيقات تكميلي در اين خصوص ادامه دارد.
2098/ 6155