رئیس نهاد اهل سنت عراق: آمریكا بداند ایران تنها نیست

بغداد – ایرنا – رئیس شورای علمایی 'پیوند محمدی' (ص) و از علمای برجسته اهل سنت عراق در واكنش به تهدیدها و اقدامات جنگ طلبانه آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد كه آمریكا و رژیم صهیونیستی و مزدوران منطقه ای آنها بدانند كه ایران تنها نیست.

«شیخ عبدالقادر الآلوسی» روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا تاكید كرد: توطئه های آمریكا و رژیم صهیونیستی و مزدوران منطقه ای آنها اكنون كاملا آشكار شده و همین امر باعث تقویت اردوگاه حق طلبان و دوستداران جمهوری اسلامی ایران شده است.
وی ادامه داد كه تهدیدهای آمریكا علیه منطقه و ملت های مسلمان چیز تازه ای نیست اما این بار میزان تنش ها بالا است و با توجه به خوی شرور آمریكا، برخی ها نگران آینده منطقه و ملت های آن هستند.
وی گفت كه از دیدگاه سیاسیون، تنش جدید منطقه را به سمت پرتگاه سقوط می برد اما از دیدگاه ما و از منظر دینی، این امر برعكس است و تنش های امروز نشان می دهند كه آینده، از آن امت اسلامی خواهد بود.
وی تاكید كرد: امروز می بینیم كه در پی رسوایی مزدوری های برخی حكام منطقه برای رژیم صهیونیستی و آمریكا، دفاع از ارزش های اسلامی و منافع امت اسلام حتی گسترده تر از قبل شده است.
الآلوسی با قدردانی از مواضع و حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از عراق گفت كه امروز روز جبران و پاسخ دادن به این مواضع مثبت و كمك های ایران است و به همین مناسبت اعلام می كنیم كه در كنار ایران به عنوان كشوری مسلمان و برادر ایستاده ایم.
وی اضافه كرد كه ملت عراق با ملت دوست و مسلمان ایران در این سختی ها و تحریم هایی كه آمریكایی درصدد اعمال آن است، ایستاده تا جمهوری اسلامی ایران به سلامت از آن عبور كند.
این عالم اهل سنت عراق خاطرنشان ساخت كه تحریم های یكجانبه آمریكا علیه ایران یك اقدام جنایتكارانه و تجاوز به یك ملت مسالمت جو می شود.
وی اضافه كرد كه ملت مسلمان ایران چون در كنار حق ایستاده، در معرض این همه فشارها قرار گرفته اما با عنایت خداوند، از این شدت و سختی نیز به سلامت عبور كرده و در این راه، ملت عراق نیز در كنار برادران ایرانی شان ایستاده اند.
در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریك آمیز مقامات آمریكایی در هفته های اخیر و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی كشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این كشور با صدور بیانیه، سخنرانی و همچنین در گفت و گو با ایرنا، نسبت به تبعات آن هشدار داده اند.
همبستگی ایران و عراق در شرایط مختلف، قدرت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هر گونه تهدید و تجاوز و همچنین خطرناك بودن پیامدهای اقدامات تحریك آمیز و جنگ طلبانه آمریكا در منطقه برای همه منافع همه كشورها و ضرورت تلاش همه جانبه برای مهار آن از محورهای مورد تاكید این رهبران و شخصیت هاست.
خاورم *6*353*380*