نخستين انجمن عكاسي نوجوانان كشور در كانون پرورش فكري راه‌اندازي شد

زاهدان- ايرنا- مديركل كانون پرورش فكري سيستان و بلوچستان گفت: نخستين انجمن عكاسي نوجوانان كشور با حضور بنيانگذار آژانس عكس ايران در كانون پرورش فكري اين استان راه ‌اندازي شد.

به گزارش ايرنا معصومه هادي روز شنبه در مراسم افتتاح اين انجمن كه در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان سيستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: يكي از راه ‌هاي داشتن زندگي خوب، خوب ديدن است و عكاسي تمرين مناسبي براي ديدن خوب و از زاويه مناسب به زندگي نگاه كردن است.
وي گفت: در دنياي امروز ثبت و ماندگار كردن خاطرات و فعاليت ‌ها به ويژه براي نسلي كه هر روز در معرض تكنولوژي‌ هاي جديد قرار دارد، بسيار با اهميت است و اگر نتوانيم داشته ‌هايمان را ثبت كنيم رد پايي از ما نخواهد ماند.
مديركل كانون پرورش فكري سيستان و بلوچستان افزود: وسعت و غناي سوژه ‌هاي طبيعي، جغرافيايي و هنري مبنايي واقعي براي معرفي ظرفيت ‌ها و جلوه ‌هاي ويژه‌ استان بشمار مي رود و هنر عكاسي با انديشه و زاويه‌ نگاه مناسب فرصتي براي نشان دادن چهره‌ واقعي سيستان و بلوچستان است.
بنيانگذار آژانس عكس ايران نيز در اين مراسم بيان كرد: دوربين قويترين رسانه تصويري جامعه امروز است كه انسان ‌ها را با وجود داشتن فرهنگ‌ ها و زبان ‌هاي گوناگون به هم پيوند مي ‌زند.
عليرضا كريمي ‌صارمي گفت: هنرمند عكاس براي ايجاد فكري نو در جامعه تلاش مي كند و مي تواند جامعه را متحول و زندگي را تحت تاثير قرار دهد.
وي مطالعه را مهمترين عنصر موفقيت در اين هنر دانست و افزود: تفاوت بين يك عكاس به عنوان هنرمند و كسي كه فقط عكسبرداري مي ‌كند، تفكر و انديشه است و راز موفقيت در هنر داشتن فكر خلاق است كه رسيدن به اين مرحله از مسير مطالعه مي ‌گذرد.
بنيانگذار آژانس عكس ايران به اهميت فعاليت در حوزه كودك و نوجوان اشاره كرد و اظهار داشت: ما بايد كودكان و نوجوانان را براي آينده پرورش دهيم تا هنرمنداني لايق و انيشمند براي فرداي كشور آماده كنيم.
وي گفت: آينده عكاسي ايران به دست كودكان و نوجوانان است، به همين دليل بايد براي آن روز آماده شوند و ما اين حركت را از سيستان و بلوچستان آغاز كرديم و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان با توجه به جايگاهي كه در فرهنگ و هنر ايران دارد، مركز مناسبي براي شروع اين رويداد بزرگ است.
وي افزود: در گستردگي دنياي امروز و براي نفوذ در ذهن كودك و نوجوان بايد از تلفن همراه، به عنوان يك پديده‌ جهاني استفاده كنيم تا بتوانيم انديشه را وارد و با فرهنگ ‌سازي در ميان مخاطبان خود ايجاد انگيزه كرده و به آنان انديشيدن بياموزيم.
كريمي صارمي در پايان با اشاره به ظرفيت ‌هاي فرهنگي و هنري سيستان و بلوچستان، عكس را يك ابزار مطمئن براي معرفي اين ظرفيت‌ ها دانست و اظهار اميدواري كرد: هنرمندان پرورش ‌يافته در اين انجمن بايد آيينه داران شناساندن اين توانايي‌ ها به ديگر مناطق باشند.
9923 **6081