دانشگاه علمی كاربردی آماده راه اندازی دوره های جدید با كمك بخش خصوصی است

اصفهان – ایرنا – رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان اصفهان گفت: این دانشگاه آماده ایجاد مراكز علمی كاربردی باهمكاری بخش های خصوصی، شركت ها و بنگاههای صنعتی، كشاورزی، دامپروری، شهرك های گلخانه ای و شركت های دارای محصول است.

به گزارش ایرنا، مهدی قیصری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: دانشجویان مراكز علمی كاربردی به دنبال آموزش سریع برای جذب به بازار كار هستند و نقطه قوت آن‌ها نه محاسبات تئوری بلكه توانایی كار عملی است، به دلیل خاص بودن مخاطبان این دانشگاه هرچه دانشگاه‌های علمی كاربردی در شهرها گسترش پیدا كنند بازهم مخاطب خودشان را خواهد داشت.
قیصری اظهار كرد: این دانشگاه در حوزه آموزش علاوه بر دوره های مقطع دار، اقدام به ارائه تك درس ها و تك پودمان های آموزشی می كند و در همین راستا در سال گذشته 10 تك درس و تك پودمان با ارائه گواهی دانشگاه اجرا شد.
وی خاطر نشان كرد: هم اینك قریب 850 رشته در دانشگاه جامع علمی كاربردی در سطح كشور ارائه می شود كه از این تعداد 250 رشته در اصفهان دایر، هفت رشته بازنگری شده و 10 رشته دیگر نیز در حال بازنگری است.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان اصفهان گفت: همچنین با هدف ارتقای كیفیت این دانشگاه 15 درصد آزمون ها درس های عمومی و مهارتهای مشترك در سال جاری به صورت متمركز انجام می شود و در سالهای آینده آزمونهای دروس تخصصی نیز به صورت متمركز اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینكه 30 مركز علمی كاربردی فعال در اصفهان پذیرش دانشجو دارند، افزود: هم اینك 15 هزار و 968 دانشجودر این استان در حال تحصیل هستند و 98 هزار و 518 نفر نیز از این دانشگاه دانش آموخته شده اند.
قیصری ادامه داد: همچنین در حوزه پژوهش و كارآفرینی، مركزرشد خوشه های فناوری سنگ و صنایع وابسته آن در تیران، مركز رشد خوشه های فناوری گز، شیرینی و شكلات در گز سكه و لوازم خانگی و صنایع وابسته آن در مركز انتخاب راه اندازی شده است.
وی اظهار كرد: در حوزه مراكز نوآوری نیز 2 مركز نوآوری در فولاد ماهان و فرش ایران سپهر راه اندازی شده است.
رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان اصفهان اضافه كرد: برای هماهنگی با آموزش و پرورش همایش معرفی نظام آموزش های مهارتی در 2 سطح مدیران و كارشناسان با هدف ترغیب دانش آموزان برای حضور در رشته های مهارتی 11 خرداد ماه در اصفهان برگزار می شود.
وی گفت: چاپ 12 عنوان كتاب، برگزاری 17 رویداد در حوزه پژوهش و كارآفرینی، ارائه برخی تك درس ها و پودمان ها به مهاجران افغان وعراقی مقیم اصفهان، سطح بندی 2 هزار 400 مدرس و جذب 240 مدرس جدید، برگزاری المپیادهای مهارتی، برگزاری جشنواره حركت، همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی و جشنواره قرآن و عترت از دیگر برنامه های این دانشگاه بوده است.
دانشگاه جامع علمی- كاربردی مهر سال 1370 به منظور توسعه رشته های مهارتی و كاربردی به تصویب رسید.
6022/ 7134

سرخط اخبار استان‌ها