39 پروژه بازآفرینی شهری در استان اردبیل اجرا می شود

اردبیل - ایرنا - مدیركل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: 39 پروژه بازآفرینی در محلات مختلف شهرهای این استان با هدف ساماندهی بافت های فرسوده اجرا می شود.

محبوب حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اجرایی این پروژه ها بزودی با ابلاغ اعتبار و منابع مورد نیاز شروع خواهد شود.
وی از وجود بیش از هزار و 523 هكتار بافت ناكارآمد شهری و هزار و 145 هكتار سكونتگاه غیررسمی در استان خبر داد و گفت: در اردبیل ، پارس‌ آباد ، مشگین ‌شهر و گرمی پروژه‌ های طرح بازآفرینی در دست اجرا است و پیش بینی می شود این پروژه ها در سال آینده به اتمام برسد.
حیدری گفت: مطالعات طرح بازآفرینی شهرهای خلخال و نمین در حال انجام بوده و در صورت اتمام عملیات اجرایی این پروژه ها شروع می شود.
مدیركل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینكه بازآفرینی شهری در محلات مختلف تسریع می شود، افزود: 20 محله در اردبیل ، 12 محله در مشگین شهر ، 11 محله در پارس آباد مغان و هفت محله در خلخال بعنوان بافت فرسوده ناكارآمد شناسایی شدند.
حیدری بیان كرد: هم اكنون 963 هكتار از مساحت شهر اردبیل ، 248 هكتار از مساحت پارس ‌آباد ، 95 هكتار از مساحت مشگین ‌شهر و 84 هكتار از مساحت شهر خلخال بافت فرسوده ناكارآمد است.
وی افزود: دولت در سال های اخیر با تشكیل ستاد بازآفرینی شهری اقدامات اساسی برای نوسازی و بازسازی فرسوده شهری انجام داده اما همچنان نیاز به فعالیت بیشتر برای زدودن آثار فرسودگی عمرانی و اجتماعی در این بافت هاست.
در حال حاضر از 21 شهر استان اردبیل اكثریت آنها دارای بافت روستایی بوده و شهرهای نیز با مشكل حاشیه نشینی مواجه هستند.
7110/ 1257