۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
کد خبر 83318333
۰ نفر
وزش باد گرم شديد در گيلان تا دو روز آينده

رشت - ايرنا - سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره كل هواشناسي گيلان از وزش باد گرم شديد در استان تا دو روز آينده خبر داد.

مازيار غلامي ظهر شنبه در گفت وگو با ايرنا بيان داشت: بررسي نقشه هاي هواشناسي نشان استقرار توده هواي به طور غالب پايدار طي 48 ساعت آينده در منطقه است كه بر اين اساس افزايش دما و در بعضي نقاط مه پيش بيني مي شود.
وي ادامه داد: از اواخر وقت امروز تا دوشنبه وزش باد جنوبي (گرم / گاهي شديد به ويژه ارتفاعات و دامنه ها) مورد انتظار است و طي اين مدت گاهي با تقويت ناپايداري، افزايش ابر و رگبار پراكنده باران و احتمال رعد و برق دور از انتظار نيست.
غلامي آسمان امروز را صاف تا قسمتي ابري ، گاهي افزايش ابر ، اواخر وقت وزش باد جنوبي (به ويژه ارتفاعات و دامنه ها) عنوان و براي فردا (يكشنبه) نيز آسمان آسمان را صاف تا نيمه ابري، بعضي نقاط جلگه اي مه، وزش باد جنوبي (گرم گاهي شديد به ويژه ارتفاعات و دامنه ها) ، گاهي افزايش ابر و رگبار پراكنده باران و احتمال رعد و برق پيش بيني كرد.
وي بيشينه دماي گيلان طي شبانه روز گذشته را با 29 درجه مربوط به منجيل و رودبار و كمينه دماي فردا در استان را با 10 درجه مربوط به ديلمان ذكر كرد.
سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره كل هواشناسي گيلان بيشينه امروز دماي رشت را 29 درجه و كمينه دماي فرداي مركز استان را 18 درجه عنوان كرد.
7296/2007/