۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبر: 83318324
۰ نفر
فعالیت‌ها در فناوری‌های حوزه انرژی گسترش می‌یابد

تهران-ایرنا-ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد تا در راستای توسعه فناوری‌های حوزه انرژی، مركز فناوری انرژی را با همكاری انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر (اتاق بازرگانی) راه‌اندازی كند.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری انرژی این معاونت در راستای حمایت از دستیابی به مرجعیت علمی كشور و ایجاد زیر ساخت های پژوهش و فناوری ملی در حوزه‌های كلیدی در نظر دارد امسال اقدامات مختلفی را انجام دهد.
ایجاد مركز فناوری انرژی در پارك علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، راه اندازی مركز فناوری انرژی در تهران با همكاری انجمن انرژی های تجدیدپذیر (اتاق بازرگانی)، راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری انرژی و ایجاد شتاب دهنده تخصصی بهینه‌سازی مصرف انرژی از جمله این فعالیت‌ها است.
راه اندازی مركز فناوری انرژی در منطقه آزاد انزلی و راه‌اندازی مركز پایش داده‌های انرژی‌های تجدیدپذیر از دیگر اقدامات مد نظر این ستاد در راستای توسعه فناوری‌های حوزه انرژی و حمایت از دستیابی به مرجعیت علمی است.
همچنین در حوزه ترویج و فرهنگسازی علم، فناوری و كارآفرینی نیز این ستاد در نظر دارد اقداماتی را از جمله برگزاری رویدادهای كارآفرینی و استارتاپی و المپیادهای حوزه انرژی، مشاركت در تولید محتوا برای برنامه های تلویزیونی و رادیویی در حوزه انرژی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق به روز رسانی سایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی، تهیه سامانه پیگیری و اطلاع رسانی درخواست‌ها و طرح های واصله به ستاد و ترویج و فرهنگسازی در حوزه دانش آموزی اجرایی كند.
علمی**2038** 9014