رییس وقف سنی عراق: عراقی ها در كنار ایران برابر تهدیدها می ایستند

بغداد - ایرنا - شیخ «عبدالطیف الهمیم» رییس دیوان وقف اهل سنت عراق و عالم برجسته اهل سنت در دیدار با 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تاكید كرد كه عراقی ها در كنار ایران در برابر تهدیدها می ایستند.

'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق به دعوت 'شیخ عبدالطیف الهمیم' با حضور در محل دیوان وقف اهل سنت عراق، روزه خود را به همراه این عالم برجسته اهل سنت افطار كرد.
رییس دیوان وقف سنی عراق در این دیدار ضمن تشكر از حضور سفیر جمهوری اسلامی در دیوان وقف اهل سنت با اشاره به اوضاع پر التهاب اخیر، برای سربلندی جمهوری اسلامی ایران و غلبه بر اوضاع سخت فعلی ابراز امیدواری كرد.
وی افزود: مردم عراق در كنار جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدها خواهند ایستاد.
الهمیم، تحریم های اعمال شده علیه مردم ایران را غیر انسانی و ظالمانه توصیف كرد.
رییس وقف اهل سنت عراق بر دفاع از مواضع جمهوری عراق تاكید كرد و اظهار داشت كه جامعه عراق همواره به حمایت از مصالح جمهوری اسلامی ایران در برابر مستكبران علاقمند بوده و تحركات اخیر آمریكا تمامی كشورهای منطقه از جمله هم‌پیمانانش را تهدید می‌كند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز با تشكر و قدردانی از مواضع شایسته رییس دیوان وقف سنی عراق بر لزوم یكپارچگی امت اسلام تاكید و تصریح كرد كه كشورهای اسلامی از تمامی شاخص های قدرت در برابر استكبار جهانی برخوردارند و تاكید بر وحدت صفوف ملل اسلامی در تحقق هر چه بیشتر این قدرت موثر است.
مسجدی خاطرنشان كرد كه هر گونه اقدام حماقت آمیز از سوی آمریكا بی تردید منجر به پشیمانی و شكست آنان خواهد شد.
رییس دیوان اوقاف اهل سنت عراق پیشتر نیز در واكنش به سیاست های آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بغداد تاكید كرده بود كه آمریكا هویت وجودی امت اسلام را هدف قرار داده است و امت اسلامی باید جلوی تجاوزگری جدید آمریكا بایستد.
وی گفته بود كه آمریكا با سیاست تجاوزگری خود، دین، تمدن، هویت وجودی و تاریخ و آینده امت اسلامی را هدف قرار داده است.
الهمیم كه جزو صاحب نظران حوزه معارف اسلامی در عراق و دارای چندین تالیف در این حوزه است، تاكید كرده بود كه در برابر سیاست های تجاوزگر آمریكا نه فقط عراق بلكه از همه امت اسلامی انتظار می رود كه در برابر هر گونه تجاوزگری علیه همه كشورهای عربی و اسلامی بایستند.
وی ادامه داد كه همه این تحولات كه در خاورمیانه و جهان اسلام اتفاق می افتد، پروژه ای است كه هدفش، بی اثر كردن قویترین عناصر و بازیگران جهان اسلام و دور كردن بازیگران منطقه ای، از معادله و موازنه قدرت در برابر رژیم اشغالگر قدس است.
خاورم*2***380*