۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۳
کد خبر: 83318249
۰ نفر
پایان‌نامه‌های دانشجویی به محصولات دانش‌بنیان تبدیل می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همكاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های فناورانه كه منجر به ایجاد كسب و كار در حوزه وظایف توسعه فناوری این ستاد می‌شود حمایت می‌كند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی و رساله‌های فناورانه به منظور دستیابی و ارتقای بهره‌وری از آب و خاك، حل بحران‌های زیست محیطی كشور و ایجاد اشتغال مناسب در راستای معیشت پایدار جامعه صورت می‌گیرد.
به این منظور فراخوان اول در بهمن ماه سال گذشته بر روی وبگاه وزارت علوم قرار گرفت كه پس از ثبت نام، بیش از یكصد مورد عنوان رساله و پایان‌نامه و برگزاری جلسات داوری، تعدادی از پایان نامه‌ها كه حائز شرایط مورد نظر ستاد بودند مشخص و در اسفند ماه گذشته از طریق وبگاه وزارت علوم اطلاع رسانی شد.
پس از آن در اردیبهشت ماه امسال، جلسه‌ای در محل معاونت علمی ریاست جمهوری با حضور اعضای ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استادان راهنما و دانشجویان پایان نامه‌های منتخب برگزار و مبلغ حمایتی و انتظارات ستاد از آنها تعیین شد.
اقدام ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست با این امید اجرا می شود كه طرح حمایت از دستاورد پایان‌نامه/رساله‌های فناورانه به تولید محصول و خودكفایی كشور منجر شود.
علمی**2038** 1055