۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
کد خبر 83318244
۰ نفر
بارش و سرما در خراسان شمالي ماندگار است

بجنورد- ايرنا- كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي خراسان شمالي اعلام كرد: بررسي نقشه هاي پيش يابي هواشناسي و تصاوير دريافتي از ماهواره از حاكم شدن جوي نسبتا ناپايدار در استان در هفته جاري حكايت دارد كه به تداوم بارش و كاهش دماي هوا منجر مي شود.

هادي شيرازي روز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: اين هفته استان افزايش ابر و در پاره اي نقاط رگبار باران و رعدوبرق به ويژه در قسمت هاي شمالي شهرستان هاي راز و جرگلان، بجنورد و شيروان را شاهد خواهد بود.
وي افزود: بر اين اساس امروز بعدازظهر تا شب وزش باد، گاهي باد نسبتاً شديد، افزايش ابر و در پاره اي نقاط رگبار باران و رعدوبرق را خواهيم داشت.
وي گفت: پس از يك وقف كوتاه از دوشنبه شب تا پنجشنبه نيز با حاكم شدن جوي ناپايدار وزش باد گاهي باد شديد، افزايش ابر و رگبار باران و رعدوبرق در استان پيش بيني مي شود كه در نقاط مستعد بارش تگرگ را شاهد خواهيم بود.
وي افزود: همچنين با جنوبي شدن جريانات طي روزهاي يكشنبه و دوشنبه و وزش گرم باد افزايش محسوس 10 تا 12 درجه اي دماي هوا و سپس طي روز سه شنبه تا چهارشنبه كاهش 8 تا 10 درجه اي دماي هوا پيش بيني مي شود.
شيرازي اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته روستاي اركان بجنورد با ميانگين بارش 13.9 ميليمتر و لوجلي شيروان با 12.3 ميليمتر بيشترين بارندگي را در استان داشته اند.
وي افزود: در اين مدت كوسه شيروان با كمينه دماي 7 درجه سانتيگراد خنك ترين و اسماعيل آباد اسفراين با بيشينه دماي 25 درجه سانتيگراد گرمترين نقطه استان بوده است.
كمينه دماي 24 ساعت گذشته بجنورد 13 و بيشينه دما 20 درجه سانتيگراد بوده و ميانگين بارش اين مدت نيز 2 ميليمتر بوده است.
ميانگين بارش سالانه خراسان شمالي در سال هاي قبل 240 ميليمتر بود كه امسال افزايشي حدود 2 برابري داشته است.
ط/5132