حق پرستاری جانبازان بالای 70 درصد تا پایان اردیبهشت پرداخت می شود

تهران- ایرنا- معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: طبق اطلاعاتی كه به دست آمده است حق پرستاری حدود یك هزار و 200 جانباز بالای 70درصد كه در ماه فروردین به حساب آن ها پرداخت نشده بود، تا پایان اردیبهشت ماه به حساب آن ها واریز می شود.

محمود پاكدل روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به این سوال كه اعتراضاتی وجود دارد كه 50 هزار تومان از حقوق برخی از ایثارگران كسر شده و حق پرستاری برخی از ایثارگران نیز قطع شده است، افزود: این موضوع صحت ندارد بلكه موضوع نیم كای حق پرستاری بوده است.
وی اضافه كرد: بنیادشهید در بهمن و اسفند پرداخت این نیم كای خانواده های جانبازان را پرداخت كرده بود كه در فروردین ماه از سیستم حقوق دستمزد كه از سیستم سجایا (سامانه جمع آوری اطلاعات ایثارگران) اطلاعات می گرفت، این نیم كا حذف شد كه در اردیبهشت ماه دوباره پرداخت می شود.
طبق آمار، شمار پدران شهدا 49 هزار و 572 نفر و مادران شهیدان 106 هزار و 391 نفر است.
پاكدل ادامه داد: نیم كا معادل حق پرستاری والدین شهدا و جانبازان 50 درصد حداقل حقوق طبق قانون كار است كه بنیادشهید این مبلغ را به این خانواده ها پرداخت می كند.
پاكدل افزود: مجموع پرداختی های بنیادشهید بابت حق پرستاری حدود 53 هزار نفر است كه یك هزار و 200 نفر از جانبازان كه عمدتا جانبازان بالای 70 درصد ، حق پرستاری دریافت نكرده بودند كه اكنون این مورد اصلاح شده است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید گفت: معوقه حق پرستاری مربوط به فروردین این خانواده ها نیز تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت می شود. موضوعی تحت عنوان كسر 50 هزار تومان از حقوق خانواده های شهدا و جانبازان در فروردین ماه نیز مطرح نیست.
پاكدل ادامه داد: حقوق خانواده های شهدا و جانبازان بدون هیچ مشكلی هرماه پرداخت می شود و به طور یقین حقوق اردیبهشت این افراد بر مبنای افزایشی كه از سوی دولت اعلام شده است نیز اعمال و به حساب این افراد واریز خواهد شد.
وی تصریح كرد: همچنین مابه التفاوت افزایش حقوق خانواده های شهدا و جانبازان در ماه های فروردین و اردیبهشت، در ماه جاری پرداخت می شود.
در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، 43 هزار و 173 نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 230 هزار شهید را تقدیم انقلاب كرده اند.
شمار كل جانبازان كشور به 574 هزار و 101 نفر می رسد. 336 هزار و 282 نفر (59 درصد) جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر (41 درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.
اجتمام*7268*9105