۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
کد خبر 83318167
۰ نفر
هجوم ملخ ها به دشت ورامین

تهران – ایرنا- افزایش غیرطبیعی تعداد ملخ ها در مناطق مختلف شهرستان های دشت ورامین موجب نگرانی كشاورزان بویژه غله كاران شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در جنوب شرق استان تهران، از روز گذشته(جمعه) تعداد زیادی ملخ در مناطق مختلف شهرستان های دشت ورامین ازجمله ورامین، قرچك و زمین های كشاورزی مشاهده شده كه نگرانی كشاورزانی كه قصد برداشت محصول خود را دارند به دنبال داشته است.
برخی منابع وجود ملخ ها در شهرستان پاكدشت را نیز تایید كرده اند.
بر اساش مشاهدات خبرنگار ایرنا، در شهرستان قرچك كه همجوار با ورامین است نیز تعداد زیادی ملخ به ویژه در مناطق شهری مشاهده شده است.
تعداد ملخ ها در مناطق مختلف ورامین به حدی است كه در خیابان ها و محله های مختلف نیز می توان تعداد زیادی از این حشرات را مشاهده كرد و صدها ملخ مُرده نیز در كنار دیواره ها قابل مشاهده است.
بر اساس اظهار نظر كشاورزان، در سال های گذشته هیچگاه تعداد ملخ ها به این حد نرسیده بود.
با فرارسیدن زمان برداشت محصول گندم و جو از مزارع و با توجه به هجوم ملخ های صحرایی به استان های جنوبی كشور، كشاورزان نگرانند كه شاید هجوم این حشرات به محصولات آنان آسیب وارد كند.

** وضعیت در حال بررسی است
مدیر جهاد كشاورزی ورامین در خصوص حضور ملخ ها در شهرستان ورامین گفت : برخی از منابع از حضور تعدادی ملخ در شهرستان خبر داده اند كه این موضوع از سوی كارشناسان در حال بررسی است تا تراكم این حشرات در مزارع غلات مشخص شود.
محمدحسین تاجیك در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در صورتی كه تعداد ملخ ها از حد معمول بیشتر باشد، لازم است با آنها مبارزه شود.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 كیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
بیش از 20 هزار هكتار از زمین های كشاورزی ورامین در سال زراعی جاری زیر كشت گندم و جو رفته است.
دشت ورامین شامل شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچك است.
تهرام/7254/ 1008