روسيه: بسته جديد تحريمي آمريكا را بدون پاسخ نمي گذاريم

مسكو - ايرنا - وزارت امور خارجه روسيه در واكنش به تحريم هاي اخير آمريكا عليه برخي از افراد در اين كشور با انتشار بيانيه اي اعلام كرده كه تحريم هاي واشنگتن را بدون پاسخ نمي گذارد.

به گزارش روز شنبه ايرنا، در بخشي از اين بيانيه آمده است: آمريكا به تلاش هاي خود براي اعمال فشارهاي تحريمي بر روسيه ادامه مي دهد و مقام هاي اين كشور فكر مي كنند از اين شيوه مي توانند به نتيجه برسند.
«در همين حال واشنگتن با مورد تحريم قرار دادن واحد واكنش سريع «ترك» وابسته به گارد ملي روسيه در كنار شماري از شهروندان روس، خود را در شرايط نامناسب قرار مي دهد.»
«آمريكا تحريم‌هايي را عليه يك نهاد و پنج شخص حقيقي روس وضع كرد. آنان متهم به نقض حقوق بشر، از جمله در چچن هستند. برخي از تحريم‌شدگان به اتهام مشاركت در قتل «بوريس نمتسوف» از رهبران مخالف دولت روسيه و منتقد سرسخت كرملين، در اين فهرست قرار گرفته‌اند.»
در ادامه بيانيه وزارت خارجه روسيه درباره تحريم واحد واكنش سريع ترك مستقر در جمهوري چچن گفته شده است: اين واحد به خدمات در مبارزه با تروريست ها مشهور شده است.
«پرسنل اين واحد نظامي با ريسك جان نه فقط امنيت روسيه بلكه كشورهاي ديگر را تامين مي كنند زيرا كه تروريسم و تبهكاري هيچ مرزي نمي شناسد.»
در ادامه بيانيه گفته شده است: زمان وضع تحريم جديد قابل توجه است و فقط دو روز از سفر وزير امور خارجه آمريكا به روسيه مي گذرد و واشنگتن گام خصمانه جديد عليه روسيه برداشت.
«به نظر مي رسد در آن كشور براي ازبين بردن شرايط مثبت بوجود آمده در نتيجه مذاكرات وزير امور خارجه آمريكا در سوچي عجله دارند. اين سياست بسيار زيانبار و غيرسازنده است و اجازه نمي دهد روابط دوجانبه را از بن بست خارج كرد.»
در پايان بيانيه خاطرنشان شده است كه اين اقدام آمريكا عليه شهروندان روس بدون پاسخ نمي ماند و آمريكا بايد اين واقعيت را درك كند كه رفتار مناقشه جويانه اين كشور هيچ سودي ندارد و فقط باعث افزايش تشنج در جهان مي شود.
اروپام*391*1346*