۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبر: 83318130
۰ نفر
تبدیل پادگان دوشان تپه به فضای سبزدر مرحله تصمیم گیری است

تهران - ایرنا - رییس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: تبدیل بخش عمده پادگان دوشان تپه به فضای سبز و سرانه‌های خدماتی شهری در آستانه تصمیم گیری است.

به گزاش روز شنبه ایرنا «محمد سالاری» با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود درباره جلسه با شهردار و مدیران منطقه 13 و شورایاران محلات ناحیه 2 این منطقه اظهار داشت: توفیق داشتم به همراه همكارانم در كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با شهردار و مدیران منطقه 13 و شورایاران محلات ناحیه 2 این منطقه جلسه طولانی داشته باشم.
وی گفت: در ابتدای این جلسه كه‌ در ادامه جلسات و بازدیدهای میدانی گذشته و برای پیگیری تصمیمات قبلی و با موضوع بازآفرینی كالبدی و فضایی مجموعه 225 هكتاری پادگان دوشان تپه برگزار شد، شهردار منطقه، مدیر امور نهادهای سازمان املاك شهرداری، نمایندگان اداره مهندسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، معتمدین محلات و نیز مدیركل طرح‌های شهری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری نقطه نظرات و گزارشات لازم را ارائه دادند.
سالاری با بیان اینكه مجموعه 225 هكتاری دوشان تپه، ‌حدود یك چهارم سطح منطقه 13 را در بر می گیرد، خاطر نشان كرد: مطالعات جامعی كه توسط مهندسین مشاور حوزه اداره كل طرح های شهری در این خصوص انجام شده، زمینه و بستر لازم توافق و تفاهم با نیروی هوایی ارتش را فراهم كرده تا در یك تفاهم كاملا برد_ برد (بین نیروی هوایی ارتش و مردم محله) ضمن حفظ باند فرودگاه قدیمی این پادگان برای مواقع مدیریت بحران، فضای پیرامونی بزرگ مقیاس در راستای تامین سرانه های خدماتی و فضاهای سبز و باز، پلازاهای شهری و نیز ساخت مجموعه چند عملكردی خدماتی و كار و فعالیت ایجاد شود.
رییس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: به این ترتیب هم نیروی هوایی از این مجموعه در راستای پیشبرد ماموریت های خود به لحاظ مالی بهره ببرد و هم ساكنان محلات پیرامونی این پادگان كه دارای بافت بسیار متراكم و جمعیت پذیر است نفسی بكشند و از پلازاها و فضاهای خدماتی ایجاد شده بهره ببرند.
وی ابراز امیدواری كرد: مدیریت شهری بتواند در آینده نزدیك با پیگیری از طریق شورا و تعامل و تفاهم شهردار تهران كه به جد به دنبال تحقق این اتفاق خوب است، مسئولین بلند پایه نیروی هوایی ارتش را مجاب كند تا در راستای تحقق بازپس‌گیری فضاهای شهر به نفع شهروندان گام اساسی برداشه شود.
تهرام/7244//1348

سرخط اخبار جامعه