۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
کد خبر 83318124
۰ نفر
كمبودهای تنها بیمارستان باشت

گچساران- ایرنا - بیمارستان شهر باشت كه دی ماه پارسال با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی افتتاح شد با كمبود پزشكان متخصص، نبود برخی تجهیزات آزمایشی،سرمایشی و گرمایشی روبه روست.

به گزارش ایرنا، مردم شهرستان 22 هزار نفری باشت در جنوب كهگیلویه و بویراحمد در انتظار بهره برداری واقعی از تنها بیمارستان این شهر هستند كه لازمه ان رفع چالش های كنونی آن است.
با وجود سرمایه گذاری دولت و پیگیری برخی مسئولان چون نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار باشت برای ساخت این بیمارستان، شهروندان همچنان برای درمان برخی بیماری ها روانه شهرستان های مجاور می شوند.
عملیات اجرایی بیمارستان 32 تختخوابی باشت با زیر بنای 4 هزار و 375 متر مربع در سال 1392 آغاز شد.
200 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و تجهیز بیمارستان شهرستان باشت هزینه شد.
این بیمارستان دارای سه طبقه و در بخش‌های تخصصی از جمله كودكان، زنان و زایمان، داخلی و جراحی ساخته شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشكی كهگیلویه و بویراحمد به همراه برخی از اعضای هیات رئیسه دانشگاه برای بررسی این مشكلات از بیمارستان 32 تختخوابی باشت بازدید كردند.
رئیس شبكه بهداشت و درمان باشت در این بازدید كمبود نیروهای متخصص و تجهیزات را مهمترین نیازهای بیمارستان 32 تختخوابی این شهرستان عنوان كرد.
فرشاد رستمی با بیان اینكه 2 پزشك متخصص اطفال و داخلی به صورت تمام وقت در باشت فعالیت دارند تاكید كرد: انتظار می رود مسئولان دانشگاه علوم پزشكی برای تامین پزشكان متخصص در سایر رشته ها از جمله زنان و زایمان، جراحی و بیهوشی چاره اندیشی كنند.
وی كادر پرسنلی شبكه بهداشت و درمان و بیمارستان باشت را 210 نفر عنوان كرد و ادامه داد: 55 درصد ردیف های سازمانی این شبكه خالی و توسط نیروهای طرحی جایگزین شده است.
رستمی گفت: شهرستان باشت با 22 هزار نفر جمعیت دارای چهار مركز جامع سلامت و 24 خانه بهداشت فعال با 35 بهورز است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشكی كهگیلویه و بویراحمد خواستار رفع مشكلات بیمارستان 32 تختخوابی باشت در كمترین زمان ممكن شد و گفت: در سال های اخیر حوزه بهداشت و درمان این شهرستان شاهد سرمایه گذاری های خوبی بوده كه باید مردم از مزایای این طرح های بزرگ بهره مند شوند.
یزدان پناه خطاب به معاونان دانشگاه علوم پزشكی افزود: مشكلات بیمارستان باشت در حوزه های مختلف مشخص و صورتجلسه و معاونت ها برای اجرایی كردن مصوبات مربوطه تا تحقق رفع مشكلات تلاش كنند.
یزدان پناه تصریح كرد: بخش هایی كه در بیمارستان باشت امكان ارائه خدمات دارند، فعال و مشكلات سایر بخش های در یك برنامه زمان بندی شده برطرف و بهره برداری واقعی از این طرح مهم صورت گیرد.
محمد غلام نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی استان نیز گفت: برای رفع مشكلات موجود بیمارستان باشت از جمله تامین وسایل سرمایشی و گرمایشی همه تلاش خود را بكار می گیریم.
شهرستان باشت در 110 كیلومتری جنوب یاسوج مركز كهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
8143/6110