۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
کد خبر 83318109
۰ نفر
عرضه نفت با قیمت پایه 67 دلاری در بورس انرژی كلید می خورد

تهران-ایرنا- نماینده شركت ملی نفت ایران در بورس انرژی با اعلام اینكه نفت خام سبك در رینگ بین الملل بورس انرژی در سال 98 بر اساس شیوه نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت عرضه می شود، گفت: برای این دوره 67 دلار و 28 سنت قیمت پایه تعیین شده است.

به گزارش شركت ملی نفت ایران، امیرحسین تبیانیان با اشاره به اینكه سه شنبه 31 اردیبهشت ماه 2 میلیون بشكه نفت خام سبك در رینگ بین الملل عرضه خواهد شد.
نماینده شركت ملی نفت ایران در بورس انرژی افزود: عرضه در این دوره بر اساس شیوه‎نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت در سال 98 تغییراتی نسبت به دوره های پیشین مشاهده می شود.
وی مهمترین تغییرات این دوره عرضه را حداقل حجم بارگیری زمینی یكهزار بشكه و تغییر در شیوه قیمت‎گذاری با هدف ایجاد شفافیت و كاهش ریسك برای خریداران اعلام كرد.
به گفته تبیانیان دیگر شرایط عرضه در این دوره مانند دوره پیشین است و واریز پیش پرداخت 6 درصد ارزی فراهم شده و همچنین مقصد محموله خریداری شده آزاد است.
بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران در چارچوب تحقق سیاست‎های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش‎های فروش نفت و استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی به‌منظور صادرات نفت‌خام در دستور كار قرار گرفته است.
اقتصام **4018 **1559