۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۸
کد خبر: 83318043
۰ نفر
جنبش نجبا: عراق از محور مقاومت جدا نخواهد شد

بغداد - ایرنا - دبیركل جنبش مقاومت اسلامی نُجَبای عراق تاكید كرد كه تلاش های دشمنان برای جدا كردن عراق از محور مقاومت به جایی نخواهد رسید.

'شیخ اكرم الكعبی' دبیركل جنبش مقاومت اسلامی نُجَبای عراق با اشاره به نبرد رسانه‌ای علیه ارزش‌ها، هشدار داد كه دشمنان می‌خواهند جامعه عراق منفعل باشد و از محور مقاومت فاصله بگیرد.
وی در جمع اعضای این جنبش بر لزوم آمادگی جهت مقابله با جنگ نرم علیه محور مقاومت تأكید كرد.
الكعبی اظهار داشت: مؤسسات بزرگ وابسته به صهیونیسم، آمریكا و آل‌سعود نبرد رسانه‌ای علیه مقاومت را مدیریت می‌كنند و در پی آن هستند كه جوانان ما و ارزش‌های اخلاقی‌مان را هدف قرار دهند.
وی افزود: دشمنان می‌خواهند كه جامعه عراق منفعل بوده و نسبت به آنچه در منطقه روی می‌دهد هیچ موضعی نداشته باشد.
الكعبیادامه داد: این با عقیده ما در تضاد است. كسی كه به حضرت مهدی (ع) اعتقاد دارد، امكان ندارد بپذیرد كه عراق جدا از جهان اسلام و محور مقاومت باشد.
دبیركل نجبا با ابراز تأسف از اثرگذاری این خط تبلیغاتی بر تصمیم‌گیری عده‌ای از نخبگان و سران برخی جریان‌ها در عراق، افزود: اگر موضع‌گیری‌ها تحت‌تأثیر اهداف رسانه‌ای دشمن باشد، مطمئنا موجب انحراف از مسیر درست می‌شود.
الكعبی ضمن اشاره به هجمه گسترده علیه مقاومت اسلامی نجبا كه اتهام‌زنی رسانه‌ای و قرار گرفتن در لیست تروریسم تنها بخشی از آن است، خاطرنشان ساخت: نجبا دو ادبیات ندارد و آنچه در اتاق‌های دربسته می‌گوید، در ملأعام نیز بیان می‌كند.
وی افزود: ما اعتقادمان را با صدای بلند فریاد می زنیم و استراتژی‌مان آماده‌سازی جامعه برای تشكیل دولت عدل الهی است. دشمنان با همین استراتژی انتظار مشكل دارند و از آن می‌ترسند.
در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریك آمیز مقامات آمریكایی در هفته های اخیر و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی كشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این كشور با صدور بیانیه، سخنرانی و همچنین در گفت و گو با ایرنا، نسبت به تبعات آن هشدار داده اند.
همبستگی ایران و عراق در شرایط مختلف، قدرت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هر گونه تهدید و تجاوز و همچنین خطرناك بودن پیامدهای اقدامات تحریك آمیز و جنگ طلبانه آمریكا در منطقه برای همه منافع همه كشورها و ضرورت تلاش همه جانبه برای مهار آن از محورهای مورد تاكید این رهبران و شخصیت هاست.
خاورم*4***380*