برداشت زردآلو در سيستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ايرنا- مديرامور باغباني سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: برداشت زردآلو از سطح 830 هكتار از باغات اين استان آغاز شد.

اردشير شهركي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: هزار و 50 هكتار از سطح باغ هاي سيستان و بلوچستان به كشت زردآلو اختصاص دارد كه 830 هكتار آن بارور و بقيه غير بارور است.
وي با بيان اينكه برداشت اين محصول تا تير در سيستان و بلوچستان ادامه دارد گفت: امسال پيش بيني مي شود هشت هزار و 300 تن زردآلو در اين استان توليد و روانه بازار مصرف شود.
مديرامور باغباني سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: شهرستان هاي خاش، سيستان، ميرجاوه و زاهدان عمده مناطق كشت زردآلوي اين استان محسوب مي شوند.
وي افزود: همچنين عمده زردآلوي توليدي سيستان و بلوچستان از نوع شكرپاره، شاهرودي و ارقام محلي است.
به گزارش ايرنا سيستان و بلوچستان به سبب نزديكي به خط استوا و بهره گيري از رطوبت دريا توانمندي زيادي در توليد محصولات گرمسيري و نيمه گرمسيري و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپايا، گواوا، هندوانه آناناسي، نارگيل، زيتون محلي، انار، مركبات و غيره دارد.
توليد محصولات كشاورزي در سيستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمين هاي برخي مناطق اين استان مانند نيكشهر، سرباز، ايرانشهر، كنارك و چابهار در هر سال توان توليد 2 بار محصول را دارند.
7316**3213