۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
کد خبر 83318032
۰ نفر
28هزار گردشگر از موزه‌های ایلام بازدید كردند

ایلام - ایرنا -مدیركل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: 28هزار گردشگر داخلی و خارجی امسال از موزه‌های ایلام بازدید كردند.

عبدالمالك شنبه‌زاده روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این تعداد بازدید از گنجینه های مختلف استان ایلام كه با وجود شرایط بارانی و گاه بحرانی فروردین ماه امسال ثبت شده مبین گرایش روز افزون گردشگران و عموم مردم به بازدید از موزه ها است.
وی موزه‌های استان ایلام را شامل گنجینه باستان شناسی دره‌شهر، گنجینه تاریخ كشاورزی واقع در كاخ فلاحتی و موزه مردم شناسی در قلعه والی شهر ایلام عنوان كرد.
وی اظهار داشت: به مناسبت گرامی داشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی و نیز به‌منظور ترغیب اقشار مختلف جامعه به حضور در موزه ها و بازدید از آثار و گنجینه های نیاكانی، امروز شنبه 28 اردیبهشت‌ماه از ساعت 8:30 صبح تا 19 عصر موزه‌های مختلف استان پذیرای رایگان علاقه مندان هستند.
مدیركل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: موزه مردم‌شناسی واقع در بنای تاریخی قلعه والی معرف فرهنگ، آداب‌ و رسوم و پوشش لباس مردم است و در موزه تاریخ كشاورزی ابزارآلات كشاورزی از دوران پیش‌ از تاریخ و مراحل كاشت، داشت و برداشت محصولات كشاورزی به نمایش گذاشته‌ شده است.
وی عنوان كرد: همچنین در موزه باستان شناسی شهرستان دره‌شهر آثار مهمی از شهر تاریخی سیمره به تماشا گذاشته شده است.
استان ایلام به عنوان یكی از مهد های حیات بشری مملو از آثار ، محوطه ها و بناهای دوره های مختلف تاریخی و ماقبل تاریخ است.
6034