رییس پلیس راه همدان: خواب آلودگی مهمترین عامل سوانح جاده ای است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: خواب آلودگی راننده مهمترین عامل مرگ راننده و سرنشینان در سوانح جاده ای این استان است.

سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا یادآوری كرد: 6 فقره سانحه فوتی هفته گذشته در محورهای ارتباطی این استان رخ داد كه منجر به مرگ هشت تن شد.
وی اضافه كرد: پنج مورد از این سوانح به علت بی توجهی به جلو ناشی از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی رخ داده است.
رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: در سانحه ای یك سرباز برای دریافت كارت پایان خدمت سربازی به همراه دوستش از زنجان عازم كرمانشاه بودند كه در طول مسیر نیز یك دانشجو ساكن قزوین كه در همدان مشغول به تحصیل بود را هم سوار كردند.
سرهنگ عزیزی ادامه داد: خودروی سواری در جاده رزن از مسیر منحرف و به علت برخورد رخ به رخ با تریلی هر سه جوان كه تك پسر بودند در این سانحه جان باختند.
رییس پلیس راه استان همدان بیان كرد: شمار متوفیان و مجروحان سوانح جاده ای ناشی از خواب آلودگی در ماه رمضان روند رو به رشدی داشته است و برخی به علت اعتیاد به مواد مخدر هنگام رانندگی دچار خواب آلودگی می شوند.
سرهنگ عزیزی گفت: سوانح ناشی از خواب آلودگی تنها مختص شب نبوده بلكه روز هنگام هم بروز این سوانح متصور است بنابراین نباید فریب رانندگی در روز و پایین بودن احتمال خواب آلودگی را بخوریم.
7526/2087