كتائب حزب الله عراق: تهدید علیه ایران نشانه حماقت آمریكاست

بغداد – ایرنا – فرمانده ارشد الحشد الشعبی و عضو دفتر سیاسی كتائب حزب الله عراق، تهدیدات و فشارهای اخیر آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران را نشان دهنده حماقت های جدید آمریكا در منطقه دانست.

'جاسم الجزائری' روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: فشارهای اخیر علیه ایران و اقدامات آمریكا در منطقه نشانه آشفتگی و سردرگمی واضح در سیاست های آمریكا و حماقت رهبران این كشور است.
فرمانده الحشد الشعبی افزود: حماقت های جدید آمریكا در منطقه نشان می دهد آنها هنوز از تجربیات قبلی و تاریخ، درس نیاموخته اند و فكر می كنند و یا اعتقاد دارند كه جمهوری اسلامی ایران یك لقمه و شكار دست یافتنی است.
وی افزود: اوضاع به نفع جمهوری اسلامی ایران پیش خواهد رفت زیرا همبستگی فقط در داخل ایران نیست بلكه تمام ملت های منطقه با جمهوری اسلامی همبستگی دارند.
الجزائری گفت: همان گونه كه امام خامنه ای تاكید كردند كه 'جنگی نخواهد شد و مذاكره ای با آمریكا اتفاق نخواهد افتاد'.
وی افزود: در صورت بروز هر اتفاقی در منطقه، ما به عنوان مقاومت اسلامی حتما موضع مناسب خود را خواهیم داشت.
الجزائری اظهار داشت: همه آنچه درحال اتفاق افتادن است، آشفتگی واضح در سیاست های آمریكا را نشان می دهد.
این فرمانده مقاومت اسلامی عراق گفت: آمریكایی ها نمی دانند كه این منطقه تحمل بحران های بیشتری را ندارد، ملت ها در سراسر منطقه آگاه شده اند و این امر در حال گسترش است.
وی با اشاره به این كه دوره یكه تازی آمریكا گذشته است، ادامه گفت: همه برای روزی كه جنگ احتمالی اتفاق بیفتد آماده هستند و اگر جنگی اتفاق بیفتد ما یقین داریم كه جمهوری اسلامی ایران پیروز از آن خارج خواهد شد.
اقدامات یكجانبه آمریكا در خروج از توافقنامه های بین المللی از جمله برجام و از سرگیری دوباره تحریم های غیر قانونی علیه ایران و رفتارهای تحریك آمیز و تهدیدات علیه كشورهای منطقه از جمله ایران و عراق، در هفته های اخیر موجب واكنش و انتقاد بسیاری از رهبران و شخصیت های عراقی از طیف های مختلف شده است.
در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریك آمیز مقامات آمریكایی در هفته های اخیر و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی كشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این كشور با صدور بیانیه و همچنین در گفت و گو با ایرنا، نسبت به تبعات آن هشدار داده اند.
همبستگی ایران و عراق در شرایط مختلف، قدرت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هر گونه تهدید و تجاوز و همچنین خطرناك بودن پیامدهای اقدامات تحریك آمیز و جنگ طلبانه آمریكا در منطقه برای همه منافع همه كشورها و ضرورت تلاش همه جانبه برای مهار آن از محورهای مورد تاكید این رهبران و شخصیت هاست.
خاورم*6**380**